Dłonie – tani i prosty sposób na regenerację skóry rąk

Pielęgnacja dłoni to zabieg przyjemny i dający satysfakcję, gdyż cieszymy się później ich zadbanym wyglądem i piękną skórą. Niestety, codziennie wykonujemy dłońmi setki czynności, które po prostu powodują niszczenie skóry na nich.

Mówi się, że dłonie to nasza wizytówka. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić i dlatego zadbajmy o nie i poświęćmy na pielęgnację chociażby minimum czasu. 

Ładne dłonie świadczą nie tylko o stylu naszego życia i stopniu dbałości o nie, ale także o stanie naszego zdrowia. Wiele tez mówią o naszym charakterze i wytrwałości. Wierzchnia skóra na dłoniach zawiera bardzo niewiele gruczołów łojowych i dlatego pozbawiona jest naturalnej ochrony. Jeśli dodatkowo twoja codzienna praca i niekorzystne warunki zewnętrzne regularnie ją niszczą, należy zrobić wszystko, aby odwrócić proces, zregenerować skórę i odzyskać ładny, wypielęgnowany wygląd dłoni. 

Pielęgnacja dłoni wcale nie musi dużo kosztować. Nie musi też zabierać nam codziennie dużo czasu. Podpowiadamy, jak zadbać o dłonie w sposób skuteczny, prosty i tani. Pielegnacja dłoni w opisany poniżej  sposób będzie cię kosztować tylko trochę czasu i systematyczności. 

Maseczka, którą proponujemy koi wszelkie podrażnienia. Znacząco i dosyć szybko poprawia wygląd skóry na dłoniach. 

Składniki:
5 suszonych lub świeżych śliwek
pół szklanki płatków owsianych
3 łyżki miodu

Wykonanie:

Śliwki zalej 1 szklanką wody. Gdy postoją 10 minut, wyjmij je z wody i rozetrzyj na gładką masę. W wodzie po śliwkach ugotuj pół szklanki płatków owsianych. Powstanie z nich gęsta masa. Do ugotowanych płatków włóż roztarte śliwki oraz 3 łyżeczki miodu. Wszystko bardzo dokładnie wymieszaj. 

Ciepłą maseczkę nałóż na wierzchnią stronę dłoni. Dla lepszego efektu warto założyć bawełniane  rękawiczki. Potrzymaj maseczkę 15 minut. Po tym czasie ściągnij rękawiczki i spłucz dłonie ciepłą wodą. Osusz skórę miękkim ręcznikiem. Żeby skóra nabrała elastyczności i była gładka stosuj taki okład co najmniej 2 razy w tygodniu.

Zaciekawił Cię wpis? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment