Zrób to, a pozbędziesz się opryszczki na zawsze


Sposoby na pozbycie się opryszczki. Nie witamy opryszczki na naszej twarzy z uśmiechem. Nie tylko, że wygląda nieestetycznie, to jeszcze powoduje ból. Trudno ją także wyleczyć, gdyż jest spowodowana przez wirus, a na niego nie ma antybiotyku.

Na szczęście jest kilka naturalnych sposobów, by zapobiec zakażeniu tym wirusem lub zmniejszyć dolegliwości, gdy już opryszczka pojawi się na naszej twarzy.

1. Olejek waniliowy

Olejek waniliowy jest naturalnym specyfikiem na opryszczkę. Najlepiej zamoczyć patyczek higieniczny w olejku i delikatnie pocierać w miejscu pojawienia się zakażenia. Poczujesz lekkie mrowienie, które po chwili minie. Powtórz zabieg kilka razy.

2. Suszona lukrecja 

Jeden z najlepszych naturalnych środków na opryszczkę. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Można sporządzić krem mieszając susz lukrecji z odrobiną wazeliny i smarować opryszczkę. Można też zaparzyć susz lukrecji jak herbatę i pić codziennie porcję naparu.

3. Mleko

Przyłożenie na opryszczkę kompresu z mleka pomoże przyspieszyć jej gojenie i zmniejszyć ból. Mleko zawiera białko, które zwalcza wirusa opryszczki.

4. Woda utleniona

Polanie rany wodą utlenioną nie jest może zbyt przyjemne, ale zdezynfekuje rankę opryszczki, zapobiegnie powiększaniu się jej i szybciej wyleczy.

5. Aloes

Żel z kwiatu aloesu szybko usuwa ból. Ten naturalny specyfik działa na bakterie, które mogą występować w opryszczce i przyspiesza jej leczenie.

Pomóż innym – udostępnij ten artykuł!

Comments

comments

Add Comment