To niebezpiecznie skraca ludzkie życie.

Otyłość spowodowana konserwantami
Nowoczesne laboratoria znalazły sposób, by to, co kupujemy na co dzień  miało długi termin przydatności, a także ładnie wyglądało, bo kupujemy kierujac się w dużej mierze wyglądem  produktu.  Smak żywności też można w prosty sposob „podkręcić”. Wystarczy dołożyć trochę odpowiednich chemicznych dodatków. Jednak one w straszliwy sposób niszczą nasz organizm.
Stajemy się coraz bardziej bezbronni wobec chorób, a przede wszystkim częściej zapadamy na raka. Rośnie nowe pokolenie dzieci odżywianych konserwowaną żywnością. 
Nie możemy lekceważyć zatrważających informacji o „chemicznym wsadzie” w żywności, którą sami jemy i podajemy najbliższym. Niech czytanie etykiet na produktach stanie się twoim podstawowym nawykiem. 
Kupując żywność zwracaj szczególną uwagę na trujące chemiczne dodatki. Poznaj listę tych najgroźniejszych. Postaraj się zapamiętać ich nazwy:
1. Aspartam, sacharyna, acesulfam, sukraloza, sorbitol, czyli słodziki. Jedząc je wywołują u nas ból głowy, depresje oraz napady padaczkowe. Są dodawane, by produkt  był słodki. Nie chodzi tylko o słodycze, ale o wiele innych wyrobów poza słodyczami. 
2. Bromowane oleje roślinne, E-80, karagen, czyli tzw. emulgatory. Jedząc różne czekoladki pamietajmy, że one tam są i nas trują. Występują również w mleku, twarogach, lodach i galaretkach. Wnikają w tkankę tłuszczową i trudno ich się stamtąd pozbyć. 
3. Pochodne ropy naftowej, czyli barwniki syntetyczne ukryte pod E 102, E 104,E 110, E 122, E 124, E 129. Wiele badań wskazuje, że wywołują nadpobudliwość ruchową, czyli ADHD. 
4. Aluminium, fosforany, krzemiany, które zapobiegają zbrylaniu się soli, cukru pudru oraz innych produktów spożywczych. To najwięksi wrogowie naszego zdrowia, a szczególnie naszego mózgu, gdyż prawdopodobnie odpowiadają za zapadalność na chorobę Alzheimera. 
5. Tłuszcze trans, które są dodawane do margaryn, wszelkich zup w proszku i słodyczy.
6. Azotan sodu, którego pierwotnym przeznaczeniem było użycie w materiałach wybuchowych i nawozach sztucznych, a teraz dodawany jest do wędlin, gdyż poprawia ich smak i daje lepszy kolor. A my się na to nabieramy i sobie szkodzimy. 
7. Kolejny chemiczny składnik występuje aż pod 20 różnymi nazwami, wiec łatwo dać się oszukać. Bądź uważny! Glutaminian sodu na pewno wprowadzisz do swojego organizmu zjadając rozpuszczalne zupki, kisiele, sosy oraz konserwy. 
8. Bisfenol A występuje przede wszystkim w artykułach z puszki: rybach, napojach, kukurydzy, groszku, pomidorach. W niekontrolowanych ilościach znajduje się w opakowaniu do pizzy, co powoduje jej skażenie tym trującym związkiem. 
9. Benzoesan sodu, trujący związek chemiczny oznaczany na produktach spożywczych jako E 211. 
Wszystkie wymienione konserwanty mają swoje dopuszczalne do spożycia normy. Jednak zjadane codziennie przez wiele lat w różnych produktach: lodach, napojach, mięsie, mleku, konserwach, wędlinach, śmietanie i twarogach powodują śmiertelne nagromadzenie toksyn w organizmie. Wywołują szereg groźnych chorób, a najniebezpieczniejsze to nowotwory i otyłość.

Comments

comments

Add Comment