Poświęcisz na to około 25 lat swojego życia. Kliknij w obrazek i dowiedz się, co zajmie Ci aż tyle życia?

Przeciętnie człowiek poświęca na to około 25 lat życia. To sporo. Liczba ta pokazuje, jak wielką rolę odgrywa ten proces w naszym życiu. W razie jego niedoboru lub braku, w ludzkim organizmie zaczynają się groźne zaburzenia. Nie mniej ważna jak sen jest także codzienna drzemka. Naukowcy ze znanego Uniwersytetu Harvarda twierdzą, że nie powinno być wymówki od 20 – minutowego, codziennego „przymknięcia oka”, gdyż przynosi nam same zdrowotne korzyści.

kobieta śpiąca na kanapie

Drzemka chroni nas przed niedoborem snu, który skutkuje złym nastrojem i małą wydolnością w codziennych obowiązkach. Ale to nie wszystkie zagrożenia niedosypiania. Do tej listy dochodzi jeszcze otyłość, wysoki poziom ciśnienia oraz depresja. Wypoczęci produkujemy mniej szkodliwego kortyzolu, czyli hormonu stresu i łatwiej radzimy sobie z nerwami.

Drzemka chroni nas przed chronicznym stresem, degradującym naszą jakość życia. Wiele słynnych postaci lubiło zdrzemnąć się krótko i odzyskać energię do dalszej pracy. Znany był z tego  Winston Churchill – były dwukrotny premier Wielkiej Brytanii i laureat literackiej Nagrody Nobla.

codzienna drzemka

Poznaj nieocenione korzyści z 20 – minutowej, codziennej drzemki:

  1. Zwiększa cierpliwość
  2. Znacznie poprawia pracę mózgu
  3. Zwiększa koncentrację
  4. Usprawnia pracę serca
  5. Obniża ciśnienie krwi
  6. Redukuje uczucie niepokoju
  7. Eliminuje chęć podjadania
  8. Wzmacnia pamięć
  9. Chroni przed atakiem serca

Pamiętaj, drzemka nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Również Twój organizm tego potrzebuje. Skorzystaj z dobrodziejstwa tej prostej czynności. 

Zaciekawił Cię wpis? Podziel się z innymi na Fb.

Comments

comments

Add Comment