Szybka ulga przy bólu stóp

Ból stóp mogą wywoływać różnorodne czynniki. Nieraz dolegliwości związane są z samą budową stopy, ale często to objaw poważnej choroby któregoś z narządów wewnętrznych. Nie wolno lekceważyć takiego stanu, gdyż przewlekły ból stóp może doprowadzić nawet do amputacji jednej lub obydwu kończyn.  

ból stóp

Zapoznaj się z kuracją na ból stóp stymulującą krążenie. 

Przygotowanie i przebieg kuracji przy bólu stóp

Przygotuj miskę zimnej i miskę gorącej wody. Gorąca woda niech będzie o tak wysokiej temperaturze, jaką tylko możesz znieść. Usiądź na krześle w wygodnej pozycji. Włóż stopy najpierw do miski z zimną wodą. Potrzymaj około 1 minuty, a następnie przełóż stopy na taki sam czas do miski z gorącą wodą. Czynność tę powtórz kilkanaście razy. 

kuracja zimną i gorącą wodą na bolące stopy

Wskazane jest, by do miski z gorącą wodą ciągle dolewać wrzątku, by woda bez przerwy miała wysoką temperaturę. Taki zimno – gorący wodny zabieg na ból stóp wywołuje naprzemienne kurczenie i rozkurczanie się naczyń krwionośnych, co bardzo poprawia krążenie krwi.

Do przygotowanej kuracji wodnej na ból stóp można dodać olejki eteryczne, które przyspieszają krążenie krwi i przynoszą bardzo szybko ulgę w bólu. Najlepiej nadaje się do tego olejek miętowy, eukaliptusowy i z arniki górskiej.   

Więcej o zdrowiu i naturalnym leczeniu znajdziesz tutaj 

Zaciekawił Cię wpis? Podziel się treścią ze znajomymi na Fb.  

Comments

comments

Add Comment