Różowy cud Himalajów. Niezbędny w każdej zdrowej kuchni.

Sól himalajska jest najzdrowszą solą świata. Zaczęła powstawać około 250 milionów lat temu z soli morskiej na terenie obecnego pasma górskiego Himalajów, rozciągającego się na terytorium kilku państw azjatyckich – Indii, Chin, Nepalu, Pakistanu i Afganistanu.
Właśnie w tych górach powstała sól himalajska z soli morskiej pokrytej przez setki milionów lat lawą, śniegiem i lodem. Te warunki chroniły ją przed wszelkimi zanieczyszczeniami i ujemnymi wpływami czynników świata zewnętrznego.

sól himalajska

Powtarza nam się, że sól jest niezdrowa i powinniśmy ją maksymalnie ograniczać. Nie dotyczy to właśnie różowej soli himalajskiej. Niezdrowa jest tylko sól przetworzona, ta powszechnie znana i używana biała sól, która sprzyja powstawaniu wielu chorób przewlekłych.  Sól w naturalnej postaci, a taką jest górska sól z Himalajów, ma wręcz niezwykłe właściwości. Te maleńkie, różowe kryształki zawierają wiele cennych minerałów. Sól himalajska jest zupełnym przeciwieństwem soli rafinowanej, pozbawionej w procesie obróbki wszystkich naturalnych składników. W soli białej po przetworzeniu pozostają tylko chlorki i sód (97,5%) oraz substancje chemiczne w postaci sorbentyny i cukrów (2,5%).

Każdy z nas słyszał powiedzenie lekarzy, że sól to „biała śmierć”. Warto zastanowić się, dlaczego ma tak niechlubną opinię i jest szkodliwa. Otóż zwykła sól powoduje nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i choroby krążenia. Przyczynia się do otyłości i cukrzycy typu II. Niszczy kości i prowadzi do groźnej osteoporozy. To wystarczy, by zechcieć zamienić zwykłą sól na sól himalajską.

Sól himalajska to najzdrowszy rodzaj soli krystalicznej. Powstała w idealnie czystym, nieskażonym środowisku. Nie jest chemicznie oczyszczana i dlatego jest najzdrowszą solą na naszej planeciePosiada 84 minerały, które czynią ją produktem idealnym do codziennego używania w kuchni.  Dobroczynne minerały w soli himalajskiej to m.in. magnez, potas, wapń, fosfor, żelazo, chrom, selen, cynk i wiele, wiele innych pozytywnie działających na ludzki organizm.

Najważniejsze powody, które powinny nas przekonać do używania zdrowotnej soli himalajskiej.  

  • Niweluje dolegliwości jelitowe
  • Wyrównuje ciśnienie krwi
  • Nawilża organizm i wpływa na jędrność skóry
  • Redukuje cellulit
  • Zapobiega schorzeniom skórnym, np. trądzikowi i łuszczycy
  • Wspiera leczenie schorzeń układu oddechowego
  • Leczy infekcje gardła i jamy ustnej
  • Pomaga w leczeniu kamicy żółciowej i nerkowej
  • Wspomaga leczenie reumatyzmu
  • Pomaga utrzymać właściwy poziom wody w organizmie

Teraz wiecie, dlaczego sól himalajska jest tak popularna i chętnie używana na całym świecie.

Znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział? Polub naszą stronę i udostępnij artykuł znajomym na Fb. 

Comments

comments

Add Comment