Suche powietrze od grzejników i czapki niszczą włosy. Oto prosty sposób na zapewnienie im blasku i elastyczności


Pielęgnacja zniszczonych włosów to proces, który musi być przemyślany. Potrzebujesz na to też trochę czasu i cierpliwości. Zadbaj i przywróć swoim włosom dawny blask i sprężystość. Włosy to wielki atrybut urody i dobrego zdrowia. Możesz uzyskać spektakularne efekty stosując środki mocno odbudowujące strukturę włosa. 

Płukanka z pokrzywy

Pokrzywa to super lecznicza roślina. Pielęgnacja zniszczonych włosów nie może obyć się bez płukanki z tej wyjątkowo dobrej dla włosów rosliny. Jest niezastąpiona w regeneracji zniszczonych oraz wypadających włosów. Zawiera witaminy i mikroelementy, które działają na włosy wzmacniająco i nabłyszczająco. Płukanka z pokrzywy zapobiega i leczy łupież. Można stosować po każdym myciu włosów przez dłuższy czas.

Maseczka z żółtek jajek

Żółtka jajek bardzo silnie odżywiają włosy.  Witaminy zawarte w żółtkach tworzą odżywczy kompres na wypadające włosy. Kompres: we włosy i skórę głowy należy dobrze wetrzeć żółtko zmieszane z łyżeczką soku z cytryny. Owinąć głowę ręcznikiem i potrzymać około pół godziny. Dokładnie spłukać włosy ciepłą wodą.

Sok z czarnej rzodkwi

Czarną rzodkiew przepuszczamy przez sokowirówkę. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy. Znakomicie zregeneruje osłabione cebulki włosowe. Poprawi także ukrwienie skóry głowy. Z tak wzmocnionych cebulek szybko zaczną rosnąć mocne, zdrowe włosy. 

Oliwa z oliwek na wypadające włosy

Oliwa z oliwek jest znakomitym kosmetykiem dla naszych włosów. Zawiera ważne witaminy z grupy B, a także fosfor, żelazo, witaminy C i E. Kompres wykonany z oliwy z oliwek zrewitalizuje włosy i silnie je nawilży. Po takim zabiegu włosy są nie tylko mocne, ale także jedwabiście lśniące i ładnie układające się. 

Mieszanka z drożdży piwowarskich

Mieszanki z drożdży mają bardzo odżywczy wpływ na naszą skórę. Jeśli mamy problem z wypadającymi włosami, stosowanie odżywczych maseczek na bazie drożdży przyspieszy porost nowych włosów, co w krótkim czasie przełoży się na bujną fryzurę.  

Pielęgnacja zniszczonych włosów nie jest skomplikowana. Wymaga tylko trochę systematyczności i pragnienia zmiany ich wyglądu. Regularnie stosuj powyższe metody i obserwuj, jak Twoje włosy się zmieniają. Bardzo szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Comments

comments

Add Comment