6 produktów, które skutecznie hamują apetyt

Błędy żywieniowe, jak każde inne błędy, zdarzają się każdemu. W odżywianiu warto wiedzieć, co hamuje apetyt.

Nieodpowiednie odzywianie powoduje, że cały wysiłek skierowany na utratę nadmiaru kilogramów z bioder, brzucha, ud i ramion idzie na marne. W odchudzaniu chodzi o to, by optymalnie się odżywiać – dostarczać organizmowi składników, które będą szły na zdrowie, a nie w tkankę tłuszczową.

Co hamuje apetyt

Poznaj listę produktów, które są naturalne i zdrowe oraz skutecznie hamują apetyt. Używając ich stracisz kilka kilogramów w miesiąc nic nie robiąc.

Co hamuje apetyt:  6 produktów, które skutecznie zahamują nieodpartą chęć podjadania

Migdały hamują apetyt

Migdały wymiatają z organizmu szkodliwe wolne rodniki i nie pozwalają rozwijać się komórkom rakowym. Są tez niezastąpione przy nadkwasocie żołądka. Po zjedzeniu kilku migdałów długo czujemy sytość i brak jest ochoty na zdradliwe przegryzki.

Pieprz cayenne hamuje apetyt

Nawet niewielka ilość pieprzu cayenne silnie pobudza procesy trawienne, a organizm szybko spala zbędne kalorie. Wystarczy dziennie ½ łyżeczki pieprzu dodać do 2-3 różnych posiłków, a twój metabolizm ruszy z kopyta.

Kasza jaglana hamuje apetyt

Po śniadaniu z kaszą jaglaną  będziesz długo czuć się najedzony. Kasza to bogactwo witamin i krwiotwórczego żelaza. Silnie odkwasza organizm i nie dopuszcza do rozwoju komórek rakowych. Jedz kaszę regularnie, a waga sama będzie spadać.

Jajka hamują apetyt

Jajka to prawdziwi sprzymierzeńcy w chudnięciu i utrzymaniu prawidłowej wagi. Są tak sycące, że po zjedzeniu 1-2 jajek czujesz się dłużej najedzony niż po innym daniu z tą samą ilością kalorii.

Awokado hamuje apetyt

Zdrowotne tłuszcze z awokado dają długotrwałe uczucie sytości i hamują apetyt. Wystarczy, że dodasz połówkę do sałatki, a efekty chudnięcia szybko zauważysz. Płaski brzuch ucieszy Cię na pewno.

Gorzka czekolada hamuje apetyt

Gorzka czekolada na dłuższy czas zahamuje głód. Kawałeczek zjedzony codziennie obniży także ciśnienie krwi i usprawni pracę serca. Da poczucie sytości i przypływ energii. Dodatkowo wpłynie na poprawę nastroju.

Przydatny był post? Udostępnij! 

Comments

comments

Add Comment