Te potężne zioła mogą Cię uleczyć. Tylko 4 minuty dzielą Cię od zmiany życia!


Część tych ziół jest już pewnie w Twojej kuchni. Ale ostatnie na liście z pewnością Cię zaskoczy. Nie wyobrażamy sobie posiłku bez odpowiedniego doprawienia. Sól, pieprz, zioła prowansalskie… no właśnie, i co jeszcze? Oto lista trzech najpotężniejszych roślin. Te lecznicze zioła mają wybitne właściwości zdrowotne. Są tanie, smaczne i bardzo zdrowe.

Cynamon
Otrzymuje się go z wysuszonej kory cynamonowca. Używamy go do jabłecznika, czy grzanego piwa. Przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm, obniża wysoki poziom cholesterolu. Ma właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Na pewno zasługuje na to, że znalazł się w grupie roślin pod nazwą „lecznicze zioła”.

Oregano
Oregano to nie tylko aromatyczny smak. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile dobrodziejstw niesie za sobą to zioło. Znane od pradawnych czasów. Babilończycy stosowali jego specjalne odmiany w walce ze schorzeniami układu oddechowego, np. przy zapaleniu płuc, a także problemach z sercem. Używaj oregano jak najczęściej, a przekonasz się, jaką moc mają lecznicze zioła. 

Mało znane jest u nas Gotu Kola. Cudowne zioło zyskujące sobie coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrowie. To zioło o wyjątkowych zdolnościach regenerujących mózg. Gotu Kola, bo o tej roślinie mowa, już w VI wieku p.n.e. było czczone jako bardzo silne zioło służące długiemu życiu. Jego niezwykłe składniki wpływają na polepszenie pracy mózgu – pamięci, koncentracji, zdolności intelektualne. Przyczyniają się do naprawy neuronów uszkodzonych w czasie udaru. Dzieci, którym podaje się Gotu Kola wykazują większe zdolności do nauki.

Przydatny był wpis? Udostępnij proszę! 

Comments

comments

Add Comment