Naciśnij te punkty na ciele, a ból pleców natychmiast zniknie!

Siedzący tryb życia, który w większości prowadzimy powoduje, że niemal każdego z nas dotyka silny ból pleców. Często jest tak, że nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Z szybką pomocą przychodzi akupresura.

Najłatwiejszą drogą pozbycia się bólu wydaje się zażycie środków przeciwbólowych. Mają one jednak negatywny wpływ na nasz organizm, a w szczególności szkodzą wątrobie. Poznaj skuteczną metodę, która sprawi, że pozbędziesz się uporczywego bólu pleców i innych dolegliwości tego rodzaju. Będzie jak ręką odjął!

Akupunktura przywraca przepływ energii w ciele, jednocześnie likwidując problemy zdrowotne, ponieważ przyczyną tych schorzeń jest zakłócenie w przepływie energii przez nasze ciało. Przepływ ten można poprawić poprzez nacisk w określonych miejscach na ciele.

Niestety, mało mówi się o bardzo skutecznych metodach leczenia wszelkich schorzeń poprzez tradycyjne metody. Jedną z nich jest akupunktura. Usuwa ból różnego pochodzenia i przynosi natychmiastową ulgę. 

Dla osiągnięcia lepszych efektów stosuje się igły, jednak do tego trzeba mieć specjalistyczną wiedzę oraz duże doświadczenie, aby samemu korzystać z igieł.

Akupresura nie wymaga od nas aż takiej wiedzy i z powodzeniem możemy ją wykorzystać do samodzielnej stymulacji punktów na naszym ciele.

Punkt GB30. Jego stymulacja leczy ból w biodrach, ramionach, stawach,  plecach, a przede wszystkim rwę kulszową.

Punkt B54 jest z tyłu kolana. Nacisk połączony z masażem w tym miejscu likwiduje bóle dolnej części pleców.

akupresura punkt G54

Punkt GB29 – stymulacja tego miejsca  uśmierzy ból stawów biodrowych.

Te bardzo proste zabiegi można wykonywać codziennie samemu w domu. Nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności. Tylko od Ciebie zależy, czy chcesz poprawić swoje zdrowie. Regularne ich stosowanie przynosi niesamowite rezultaty! 

Przydatny był post? Udostępnij proszę!

Comments

comments

Add Comment