Jaki wpływ ma picie kawy na ludzki organizm

Czy kawa dzisiaj już wypita? Dowiedz się, jaki jest wpływ kawy na organizm. Zobacz, jakie zadziwiające procesy zachodzą w Twoim organizmie po wypiciu filiżanki tego napoju.

Kawa – zdrowa, czy niezdrowa dla naszego organizmu? Chyba każdy w jakimś momencie zadał sobie to pytanie. Teraz jest nareszcie naukowo potwierdzona bardzo dobra wiadomość dla wszystkich smakoszy kawy.

Oto jaki jest wpływ kawy na organizm

Ostatnie wyniki badań dowodzą, że picie 3-4 filiżanek kawy dziennie może pomóc żyć człowiekowi dłużej. To jest znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy zapach i smak porannej kawy przedkładają nad   wszystko inne. Wnioski z trwających 16 lat badań prowadzonych przez Agency for Research on Cancer and Imperial College w Londynie są jednoznaczne. Badacze przyjrzeli się kilkuset tysiącom danych, dotyczących zdrowia. Badali osoby w wieku dojrzałym w 10. krajach Europy. 

Przeciwnicy kawy twierdzą, że zdrowotne korzyści picia kawy mają inne przyczyny. Sugerują, że smakosze tego napoju są zamożniejsi, prowadzą zdrowszy tryb życia i są bardziej optymistyczni. Picie kawy w kawiarniach uważają za pewną aktywność towarzyską, która poprawia samopoczucie i przyczynia się do zdrowszego i dłuższego życia. Przeciwnicy ostrzegają także, że wypijanie większej ilości kawy podnosi ryzyko wystąpienia bezsenności i ataków paniki.

Natomiast najnowsze badania obalają te teorie. Podkreślają dobry wpływ kawy na organizm. Wykazały bowiem, że wypijanie większej ilości kawy związane jest z mniejszym ryzykiem śmierci, szczególnie śmierci na skutek choroby serca. Te wieloletnie badania pokazały, że wypijanie co najmniej 3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza o 18% ryzyko śmierci z powodów zdrowotnych. Naukowcy stwierdzili, że wątroba osób pijących kawę jest o wiele zdrowsza niż tych, którzy kawy nie piją. Dużo większa jest także odporność organizmu na rozmaite choroby, między innymi udary, zawały serca, miażdżycę, bóle stawów.

Wyniki tych badań utwierdzają w przekonaniu, że filiżanka kawy zawsze jest korzystna dla naszego zdrowia. I tylko takiego dobrego wpływu kawy na organizm życzymy wszystkim naszym Czytelnikom.  

Comments

comments

Add Comment