Jak szybko obrać sporą liczbę ząbków czosnku? Istnieje bardzo łatwy sposób

Jak szybko obrać sporą ilość czosnku

Jak szybko obrać sporą ilość czosnku

Zupa czosnkowa, marynowany czosnek czy czosnkowe masło – do wszystkich tych kuchennych propozycji potrzeba sporej ilości czosnku. O ile jeden czy dwa ząbki nie sprawiają problemu, o tyle pojawia się on, gdy trzeba obrać kilka lub kilkanaście główek. Mamy na to szybki sposób. Sami zobaczcie.

Jak łatwo obrać dużą liczbę ząbków czosnku?

Czosnek to warzywo, które ma stałe miejsce w niemal każdej kuchni. Dodaje wspaniałego aromatu i smaku wielu potrawom, a często jest wręcz ich głównym walorem. Co więc zrobić, gdy do dania potrzeba kilkudziesięciu ząbków, a cierpliwości do obierania brak? Jedna z użytkowniczek Twittera zamieściła nagranie, które zmienia sposób patrzenia na tę mozolną pracę. Potrzebny wam będzie jedynie niewielki nożyk i nieco wprawy.

Podważanie – sposób szybkiego obierania ząbków czosnku

Aby w łatwy sposób pozbyć się łupinek z czosnku, należy (trzymając w ręku całą główkę) wbić nożyk w brzeg ząbka, lekko go odgiąć tak, aby oderwał się od ząbka sąsiadującego i wyciągnąć. Łupinka odklei się od niego i pozostanie przyczepiona do reszty. By dodatkowo ułatwić cały proces, można wcześniej lekko wygnieść główkę w dłoniach, dzięki czemu skórka łatwiej odejdzie od pojedynczych cząstek.

Metoda ta wymaga nieco wprawy i wyczucia. Wiele osób, które spróbowały tego sposobu, skarżyły się, że im to nie wychodzi. Jednak po opanowaniu tej metody obieranie dużych ilości czosnku przestanie kojarzyć się ze żmudną pracą. Potwierdzają to liczne komentarze. 

Jeśli nie nożem, to…

Wygląda na to, że warto spróbować tej metody. Na nagraniu wygląda na bardzo prosty, a przede wszystkim szybki sposób na pozbycie się łupinek z czosnku. Jeśli jednak wam się nie uda, zawsze możecie powrócić do starego dobrego rozgniatania ząbków jeden za drugim albo wytrząsania skórek w słoiku. Oba te sposoby są jednak mało efektywne.

Obejrzyj 30 sekundowy filmik by poznać najważniejsze korzyści spożywania czosnku. 30 sekund dzieli Cię od zdrowia:

Spróbujecie metody z nożem? My już się nie możemy doczekać powrotu do domu i sprawdzenia, czy to działa.

Comments

comments

Add Comment