Rada lekarza: leczy nas to, co spożywamy na co dzień

Moringa i imbir to dwa silne składniki, które możemy zjednoczyć do walki z wieloma chorobami. Ich duża siła zaczerpnięta wprost z natury daje radę pokonać niedomagania organizmu, wzmocnić go i przezwyciężyć wiele zdrowotnych zagrożeń. 

Moringa i imbir pomoże uzdrowić ciało i umysł. Poznaj ich niezwykle właściwości.

Moringa jest drzewem rosnącym w Afganistanie i Indiach., a imbir spotkamy niemal pod każdą szerokością geograficzną. Połączenie właściwości tych dwóch niezwykłych roślin daje skuteczne lekarstwo na większość chorób cywilizacyjnych, z którymi przyszło nam się mierzyć w XXI wieku.

Lecznicze właściwości moringi

Leczy migrenę
Moringa jest w stanie złagodzić każdy rodzaj bólu, szczególnie ból głowy i silną migrenę.

Łagodzi bóle reumatyczne
Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, moringa leczy artretyzm. Jest wyposażona w duże ilości żelaza, potasu i wapnia, które są niezwykle ważne do utrzymania w dobrej kondycji mięśni i ścięgien.

Moringa leczy anemię 
Liście moringi zawierają 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Jest to najodpowiedniejsza roślina do walki z niedokrwistością.

Moringa obniża wysoki poziom cholesterolu
Zarówno moringa, jak i imbir zawierają łatwo rozpuszczalny błonnik, który wspomaga trawienie i obniża poziom cholesterolu we krwi. Dzięki tej wspaniałej zalecie obydwie rośliny zapobiegają chorobom krążenia. 

Moringa chroni naszą wątrobę
Działa oczyszczająco i silnie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Moringa chroni przed chorobą wrzodową żołądka
Ma silne właściwości przeciwzapalne. Łagodzi podrażnienia żołądka i chroni przed pojawieniem się wrzodów.

Lecznicze właściwości imbiru

Imbir przeciwdziała mdłościom, zawrotom głowy i problemom trawiennym. Niewielki kawałek imbiru zjedzony przed podróżą zapobiegnie chorobie lokomocyjnej oraz nudnościom wywołanym chorobą morską.

Antybakteryjne składniki imbiru nie dopuszczą do pojawienia się wrzodów na żołądku.

Imbir przeciwdziała mdłościom u kobiet w ciąży. Wielu lekarzy nie poleca tego sposobu, ale malutki kawałek imbiru spożywany w czasie ciąży zapobiega porannym wymiotom. Polecany do stosowania nie dłużej niż w pierwszych dwóch miesiącach.

Imbir znacznie łagodzi efekty uboczne chemioterapii, gdyż pomaga przezwyciężyć nudności i wymioty.

Imbir chroni przed skutkami leczenia antybiotykami. Skutecznie usuwa negatywny wypływ antybiotyków na organizm i przyspiesza proces leczenia.

Imbir łagodzi kaszel, chroni przed cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, osteoporozą, chorobami układu oddechowego, bólami w klatce piersiowej oraz anoreksją. Polecany jest także osobom odchudzającym się, gdyż wzmaga procesy trawienne.

Poznaj leczniczy napój powstały z połączenia dwóch silnych składników. Moringa i imbir to uzdrawiające rośliny. 

Składniki 

  • 3 łyżeczki suszu z liści moringi
  • 5 cienkich plasterków imbiru
  • 2 szklanki wody
  • 2 łyżeczki miodu

Sposób przygotowania

Wypłucz imbir, obierz skórkę i pokrój w plasterki. Następnie wrzuć plasterki do garnka z wodą i zacznij podgrzewać. W momencie kiedy woda zacznie wrzeć dodaj 3 łyżeczki suszu moringi. Zmniejsz ogień i gotuj jeszcze 10 minut. Odstaw garnek na bok, aby odwar wystygł. Dodaj miód. Napój jest gotowy do spożycia.
Pij go regularnie codziennie po 1 szklance rano i wieczorem. Pobudzisz swój organizm do lepszej pracy i zyskasz większą odporność na szkodliwe czynniki, które wywołują najcięższe choroby XXI wieku.

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment