5 naturalnych leków, które neutralizują bóle stawów

Głównym zadaniem stosowania ziół przy zapaleniu stawów jest działanie przeciwzapalne.  Uśmierzają także ból przy poruszaniu się.

Zmiany reumatyczne pojawiają się głównie w podeszłym wieku, ale nie są zupełnie obce także ludziom młodszym. Sztywność  w stawach mogą odczuwać także osoby szczególnie wrażliwe na zmiany pogody.

Jeśli dokuczają Ci bóle stawów, najbardziej polecanymi i sprawdzonymi ziołami są:

  1. Babka lancetowata
  2. Arnika górska
  3. Wiązówka błotna
  4. Gorczyca biała
  5. Wierzba biała

Na bóle stawów doskonale sprawdza się także imbir (świeży lub mielony).

Aby otrzymać leczniczy napar wystarczy zaparzyć w 1 szklance wrzątku  2 łyżeczki wybranych ziół. W przypadku imbiru znacznie zmniejszamy dawkę i zalewamy wrzątkiem tylko ½ łyżeczki zmielonego imbiru na szklankę wody. Do leczniczego naparu ziołowego na stawy można dodać także miód, sok z cytryny lub inny sok naturalny, który lubimy.

Pamiętajmy, aby nie przesadzać z dzienną ilością wypijanych naparów z ziół, żeby nie doprowadzić do kłopotów z żołądkiem lub do uszkodzenia nerek.

Przy problemach ze stawami dobrze jest także do diety włączyć goździki. Mają działanie rozgrzewające i znacznie zmniejszają uczucie sztywności stawów.  Te lecznicze właściwości goździków wynikają z zawartości eugenolu – substancji, która zmniejsza aktywność enzymów prowadzących do stanów zapalnych. Eugenol hamuje także rozwój infekcji grzybiczych. Wstrzymuje nawet tempo rozwoju choroby nowotworowej. 

Jeśli mocno dokuczają nam bóle stawów, warto wykorzystać właściwości znieczulające goździków. Wystarczy zemleć 2 łyżki goździków. Dodać 2 łyżeczki olejku cynamonowego i taką pastą obłożyć miejsce, gdzie odczuwamy silne bóle stawów.

Przydatny był post? Podziel się!  

Comments

comments

Add Comment