Kiszone ogórki – czy znasz 10 ich leczniczych właściwości?

Kiszone ogórki działają jak odkurzacze najnowszej generacji. Zawierają lecznicze probiotyki, które mają kolosalny wpływ na funkcjonowanie naszego układu nerwowego i krwionośnego.

Kiszone ogórki to bogactwo witamin, soli mineralnych i błonnika. Mogą być mocno ukwaszone lub małosolne. Mają doskonały smak i poprawiają odporność organizmu. Znane nie tylko w Polsce. Spożywane są także na Węgrzech, Ukrainie, Rosji, w Indiach, we Francji, Szwecji , Danii i wielu innych krajach.

Kiszone ogórki to jeden z najlepszych probiotyków. Doskonale poprawia stan flory bakteryjnej jelit po kuracji antybiotykowej. Takie same właściwości ma także woda z kiszonych ogórków. Zapoznaj się z jej różnorodnym wykorzystaniem, a już nigdy jej nie wylejesz:

  1. Reguluje poziom kwasu żołądkowego przez co dobroczynnie wpływa na trawienie. Uspokaja  niedomagania żołądkowe. Skutecznie przeciwdziała procesom gnilnym produktów powstałych w wyniku trawienia.
  2. Woda z kiszonych ogórków łagodzi bóle mięśniowe i eliminuje zakwasy. To napój dla ludzi aktywnych i sportowców. Wszystko to dzięki potasowi zawartemu w wodzie po kwaszonych ogórkach.
  3. Woda z kiszonych ogórków doskonale nadaje się do marynowania mięsa. Nie ma potrzeby robienia specjalnej marynaty. Wystarczy dodać trochę świeżego czosnku, kminku, rozmarynu, cebuli  – w zależności od upodobania i smaku.
  4. Jeśli samodzielnie pieczesz chleb, woda po kiszonych ogórkach doskonale zastępuje wodę.  Otrzymasz aromatyczne i odpowiednio wilgotne pieczywo.
  5. W upalny dzień woda z kiszenia ogórków doskonale uzupełni elektrolity, nawodni organizm i orzeźwi.
  6. Jeśli mamy tzw. syndrom dnia wczorajszego, woda taka znakomicie go złagodzi, czyli po prostu przestaniemy odczuwać kaca.
  7. Wodą z kiszonych ogórków możesz podlać domowe i balkonowe kwiaty. W ten sposób doskonale pobudzisz je do wzrostu i kwitnięcia. Należy tylko wodę rozcieńczyć (do 1 l czystej wody dodaj ½ szklanki wody z ogórków).
  8. Woda z kiszonych ogórków przyniesie ulgę w oparzeniach słonecznych.
  9. Działa odchudzająco, gdyż zadziwiająco poprawia trawienie.
  10. Pomaga usunąć nagromadzone w jelitach toksyczne złogi

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment