Oto dwa składniki, których nigdy nie powinno się łączyć

Zdrowe odżywianie to także prawidłowe łączenie produktów. Z jedzeniem jest jak w życiu – liczy się dobrze dobrana para. Tych dwóch produktów na pewno nie powinno się łączyć. Herbata z cytryną nie jest najlepszym pomysłem.

Herbata z cytryną jest  w naszym kraju powszechna. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, gdy jesteśmy przeziębieni to właśnie chęć napicia się herbaty z cytryną. Czujemy, że rozgrzewa, łagodzi ból gardła i zaczynamy czuć się lepiej. Ale czy taki napój jest naprawdę dobry dla naszego zdrowia? Otóż lekarze mówią, że nie jest zdrowy. Zamiast cytryny lepiej użyć soku malinowego, gdyż herbata z cytryną może po prostu szkodzić naszemu organizmowi, a w szczególności pracy mózgu.

W herbacie znajduje się pewna ilość glinu. Pierwiastek ten w połączeniu z wysoką temperaturą rozpuszcza się, a sok z cytryny powoduje, że łatwo przenika do organizmu. Nadmiar glinu obciąża wątrobę, a częste picie herbaty z cytryną  znacznie ją upośledza. Z czasem glin kumuluje się w mózgu co może być, jak twierdza naukowcy, przyczyną choroby Alzheimera. Częste picie herbaty z cytryną nie jest także wskazane w trakcie leczenia złamań oraz gdy kości są odwapnione.

Czyli herbata jak najbardziej, ale zamiast cytryny dodaj np. soku malinowego.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment