Oto dwa składniki, których nigdy nie powinieneś łączyć razem

Zdrowe odżywianie to także prawidłowe łączenie produktów. Z jedzeniem jest jak w życiu – liczy się dobrze dobrana para. Tych dwóch produktów na pewno nie powinno się łączyć. Herbata z cytryną nie jest najlepszym pomysłem.

cytryna granat

Herbata z cytryną jest  w naszym kraju powszechna. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, gdy jesteśmy przeziębieni to właśnie chęć napicia się herbaty z cytryną. Czujemy, że rozgrzewa, łagodzi ból gardła i zaczynamy czuć się lepiej. Ale czy taki napój jest naprawdę dobry dla naszego zdrowia? Otóż lekarze mówią, że nie jest zdrowy. Zamiast cytryny lepiej użyć soku malinowego, gdyż herbata z cytryną może po prostu szkodzić naszemu organizmowi, a w szczególności pracy mózgu.

herbata z cytryna

W herbacie znajduje się pewna ilość glinu. Pierwiastek ten w połączeniu z wysoką temperaturą rozpuszcza się, a sok z cytryny powoduje, że łatwo przenika do organizmu. Nadmiar glinu obciąża wątrobę, a częste picie herbaty z cytryną  znacznie ją upośledza. Z czasem glin kumuluje się w mózgu co może być, jak twierdza naukowcy, przyczyną choroby Alzheimera. Częste picie herbaty z cytryną nie jest także wskazane w trakcie leczenia złamań oraz gdy kości są odwapnione.

Czyli herbata jak najbardziej, ale zamiast cytryny dodaj np. soku malinowego.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA? POLUB NAS NA FACEBOOKU! 

Comments

comments

Add Comment