Jeśli korzystasz z folii aluminiowej to natychmiast przestań. Oto dlaczego?

Wielu z nas używa folii aluminiowej do pieczenia potraw. Folia aluminiowa przydaje się również do zawijania kanapek w podróż, do szkoły i pracy. Jednak wiele niezależnych badań potwierdza bardzo szkodliwe jej właściwości. Metale ciężkie, które folia aluminiowa uwalnia w kontakcie z żywnością, mogą być przyczyną wielu groźnych chorób.

Wieloletnie badania wykazały, że folia aluminiowa przyczynia się do rozwoju tak groźnej choroby, jak Alzheimer. Pacjenci z tą chorobą mieli w mózgu nagromadzone ponadprzeciętne ilości aluminium. Innym, negatywnym skutkiem akumulacji tego pierwiastka w ludzkim organizmie jest znaczne pogorszenie pamięci oraz zaburzenia w koordynacji ruchowej.

Ponadto najnowsze badania wykazują, że spożywanie potraw pieczonych tak, że używana jest folia aluminiowa powoduje w dłuższej perspektywie groźne odwapnienie kości i włóknienie płuc.

Na co dzień musimy pamiętać, że folia w wysokiej temperaturze wydziela do potrawy metale ciężkie i uszkadza ludzki mózg.

Nie powinno się również owijać w folię aluminiową warzyw, gdyż trujące substancje przenikają do nich, a my przez ich zjadanie kumulujemy te groźne pierwiastki w organizmie uszkadzamy nasz system nerwowy.

Inne ważne treści na temat dbania o zdrowie i urodę można regularnie otrzymywać przez polubienie naszej strony.

Przydatny był post? Udostępnij na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment