Ogórek – niedoceniany, a ma właściwości, o których mało kto wie

Ogórek to bardzo polskie warzywo, które każdy z nas jadł i jest niemal niemożliwe, żeby go nie znać. To zawierające dużo wody warzywo jest pełne składników odżywczych, które z pewnością poprawią stan naszego zdrowia. Te mało znane właściwości ogórka sprawią, że od teraz najpewniej na co dzień zagości na Twoim stole. 

Ogórek jest smaczny w wielu wydaniach: na kanapce, jako mizeria, czy w sałatce. Zastosowań jest mnóstwo. Jednak niewielu z nas wie, jak dużo możemy zyskać spożywając takiego ogórka regularnie.

Ogórek jest bardzo nisko kaloryczny. 200-gramowa porcja to tylko 30 kalorii. Poza małą liczbą kalorii, ogórek posiada bardzo szerokie spektrum składników odżywczych. 

Oto lista najważniejszych korzyści zdrowotnych, wynikających ze spożywania ogórka:

1. Właściwości chłodzące.

To zielone warzywo ma właściwości chłodzące, dzięki czemu uśmierza ból w przypadku na przykład oparzeń.

2.Właściwości antyoksydacyjne

Ogórek zawiera niewyobrażalną ilość przeciwutleniaczy, witaminę C, beta-karten, flawonoidy oraz luteiny. To prawdziwa armia zdrowia. Badania dowodzą, że ogórek zawiera również substancję o tajemniczej nazwie Kaemferol, która może pomóc w walce z rakiem. 

3.Nawadnia ciało

Ogórek to tak naprawdę woda, jednak bardzo odżywcza. Niemal 95% masy ogórka stanowi ta substancja. Ogórek dodany do sałatki doskonale nawadnia organizm, na dodatek poczujesz się odświeżony. 

4.Niweluje nieświeży oddech

Mało osób wie, że ogórek dociśnięty do podniebienia i przytrzymany językiem przez około 30 sekund, wyeliminuje bakterie odpowiedzialne  za nieświeży oddech.

5.Niweluje stres

Ogórek zawiera witaminę B1, B5, oraz B7, które są świetnymi sojusznikami w walce z nadmiernym stresem, niepokojem i napadami lęku.

Pomóż rozpowszechnić wiedzę o tym genialnym warzywie. Udostępnij proszę na Facebooku! 

źródło:medicalnewstoday.com

Comments

comments

Add Comment