Oto najzdrowsze warzywo na świecie! Alternatywa dla antybiotyków, wspomaga walkę z rakiem

Rukiew wodna to niesamowite warzywo. Genialne właściwości tej zielonej rośliny są mało znane dla większości ludzi. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz jej szukać w każdym sklepie.

Rukiew wodna (Nasturtium officinale) nazywana również rzeżuchą wodną, należy do rodziny kapustowatych. Znana była w starożytności, ze względu na swe lecznicze właściwości. Już wtedy stosowana na zaparcia, problemy z pracą wątroby lub na silny kaszel.

Ta niesamowita roślina posiada 17 unikalnych składników odżywczych, które mają właściwości lecznicze. Udowodniono jej ważną rolę w walce z nowotworem. Jednym z ważniejszych składników  zawartych w rukwi jest witamina K. Zwiększa krzepliwość krwi, wzmacnia kości oraz usprawnia pracę naszego mózgu.

Według naukowców z Uniwersytetu w Ulsterze,  wprowadzenie rukwi wodnej do codziennego jadłospisu może uchronić przed nowotworami.

Dzieje się tak, ponieważ ta genialna roślina zawiera izotiocyjaniny, które hamują namnażanie się komórek rakowych w guzie nowotworowym mózgu, a na dodatek chroni przed nawrotem  tej choroby.

Oto najzdrowsze warzywo na świecie! Alternatywa dla antybiotyków, która wspomaga walkę z rakiem!

To jeszcze nie wszystko! Nasza bohaterska roślina bogata jest również w minerały i metale takie jak: wapno, fosfor, potas, magnez, mangan i fosfor. Dzięki temu spożywając rukiew regularnie, uregulujesz ciśnienie, poprawisz pracę serca i wzmocnisz kości.

Rukiew wodna bardzo dobrze radzi sobie również z przeziębieniem, zapaleniem dziąseł oraz chorobami układu moczowego. 

Dlatego zamiast chorować i faszerować się antybiotykami niszczącymi naturalną florę bakteryją, wzmacniaj odporność organizmu przez regularne spożywanie tego wyjątkowego warzywa.

Przydał się post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment