Masz częste bóle głowy i drętwieją Ci nogi? To kręgosłup daje się we znaki

Ból serca i głowy,  drętwienie nóg – mogą to być oznaki niedomagania kręgosłupa.  Zadbaj o jego dobry stan. 

kręgosłup

 

Przeciążony odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Bóle kręgosłupa bardzo często dotyczą odcinka lędźwiowego. Odczuwamy ostry ból w krzyżu, który rozprzestrzenia się do jednej nogi lub obydwu naraz. Jeśli odczuwasz mrowienie lub drętwienie nóg, oznacza to, że masz problem z kręgosłupem. Możesz pomóc sobie poprzez ciepłą kąpiel z dodatkiem soli. Następnie wykonaj masaż nóg. Dobrze jest użyć maści rozgrzewającej.  

Zbyt przeciążony  odcinek szyjny

Zawroty głowy i ból serca  to częste objawy przeciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Ból przemieszcza się od kręgosłupa do karku powodując ból głowy albo promieniuje w kierunku serca. Myślimy, że problem wiąże się z sercem, a to kręgosłup wysyła bolesne sygnały.

bóle kręgosłupa budowa

Jak sami możemy pomóc  sobie przy bólu szyi?

Masaż ręcznikiem. Zmocz ręcznik w ciepłej wodzie i umieść go na szyi z tyłu głowy. Masuj kręgi szyjne energicznie przesuwając ręcznik po szyi. Masaż powinien trwać  około 10 minut. Jeśli boli cię kark, ciepłe powietrze z suszarki do włosów dobrze go nagrzeje, a później dobrze jest go wymasować. Ból przejdzie szybciej, jeśli do masażu użyjemy maści przeciwzapalnej. Osoby długo pracujące przy komputerze lub dużo czytające, co godzinę powinny zrobić przerwę na ćwiczenia szyi. Należy poruszać głową we wszystkie strony, zrobić kilka ruchów na okrągło, wysunąć kilkakrotnie podbródek do przodu i cofnąć go. To dobre ćwiczenia na rozluźnienie mięśni karku i pozbycie się bólu.

   

Polub nas na Facebooku i otrzymuj najnowsze informacje o zdrowiu!

facebook like

źródło: thehealthawareness.com

Comments

comments

loading...