Miód i sezam –połączenie, które leczy ponad 10 chorób


Miód i sezam to składniki, z połączenia których powstaje mieszanka o ogromnym bogactwie niezbędnego dla organizmu żelaza, wapnia, manganu, magnezu i kwasów omega-3.

Miód i sezam to mieszanka, która jest skarbnicą składników odżywczych wzmacniających kości i  nieodzownych do prawidłowej pracy serca. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy i fitosteroli zapobiega niektórym nowotworom.

Ziarna sezamu są obecne w każdej śródziemnomorskiej diecie odchudzającej.  Zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Olej sezamowy jest uznawany za najstarszy na świecie. Dzięki bardzo dużej zawartości kwasów omega – 9 sezam odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniu zdrowia.

Miód to słodki nektar, który jest niezastąpiony w stanach zapalnych organizmu i oczyszcza naczynia krwionośne. Znany jest jako skuteczny środek przeciwmiażdżycowy.  

Mieszankę powstałą z połączenia miodu i sezamu określa się jako super food, czyli pożywienie doskonałe. Żeby była najskuteczniejsza i dawała najlepsze zdrowotne rezultaty należy ją spożywać rano na czczo. Wtedy uzyskamy największe korzyści dla naszego organizmu:

Korzyści płynące ze spożywania mieszanki miodowo-sezamowej:

– silnie wzmocni organizm 
– usunie problemy trawienne i związane z nimi zaparcia 
– pomoże w chorobie żołądka
– zahamuje powstawanie wrzodów na żołądku
– nie dopuści do rozwoju stanu zapalnego jelita grubego
– ochroni wątrobę
– oczyści żyły i uchroni przed chorobami układu krwionośnego 
– sezamina i sezamolina wyrówna poziom cholesterolu
– dzięki dużej zawartości błonnika usprawni układ trawienny
– zmniejszy chęć na słodycze i uchroni przed otyłością

Przepis na mieszankę miodowo-sezamową

1 szklankę miodu zmieszaj z 3 łyżkami sezamu.

Jeśli nie lubisz chorować i nie chcesz zapaść na wiele chorób, spożywaj co rano, jeszcze przed śniadaniem, po 1 łyżce tej mieszanki.

Polub nas na Facebooku. Otrzymasz więcej ciekawych informacji o zdrowiu!

facebook like

Comments

comments

Add Comment