Działa jak silny antybiotyk. Moringa – tajemnicze drzewo przepisem na długowieczność

Moringa jest rośliną o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Posiada czterokrotnie więcej witaminy A niż popularna marchew, 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcza, 17 razy więcej białka niż mleko i aż 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Te substancje czynią moringę zupełnie wyjątkową. 

Drzewo moringi rośnie w Indiach. Ma zastosowanie nie tylko w lecznictwie naturalnym,  ale także w kuchni i kosmetyce. Jest łatwo dostępna w Polsce.

Ziarna moringi, ze względu na właściwości bakteriobójcze, wykorzystywane są w procesie oczyszczania wody. Moringa to prawdziwa bomba witaminowa. Zawiera duże ilości wspomnianej witaminy C, a także witaminy E , dużo manganu, chromu i boru. Mangan jest niezbędny dla zdrowych kości i stawów, a chrom jest niezbędny do prawidłowej przemiany materii.

Bor to pierwiastek, który odgrywa ważną rolę we wchłanianiu z pożywienia wapnia, magnezu i fosforu. Jest konieczny do prawidłowej pracy mózgu.

Moringa to także nieocenione bogactwo antyoksydantów chroniących komórki przed nowotworem. Zawiera ich aż 46, między innymi zeatynę, salwesterol i chlorofil. Odpowiadają za to, aby organizm prawidłowo przyjmował witaminy, minerały, mikroelementy i aminokwasy. Salwesterol natomiast ma taką właściwość, że w tkance nowotworowej przemienia się w toksyczną dla niej substancję i niszczy guza.

Moringa wykorzystywana jest także w kosmetyce do pielęgnacji włosów oraz skóry. Intensywnie je nawilża. Włosy stają się miękkie i łatwo je układać.

 Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment