Ten jeden składnik pozwoli Ci szybko pozbyć się kamienia nazębnego i usunie szkodliwe bakterie z jamy ustnej

Ssanie oleju” to technika stosowana w tradycyjnej medycynie hinduskiej, czyli w Ajurwedzie. Polega na umieszczeniu w ustach łyżki oleju roślinnego, tłoczonego na zimno, najlepiej zrobić to zaraz po przebudzeniu. Płukanie jamy ustnej olejem powinno trwać około 15 minut.

Proces ten wypłukuje toksyny z organizmu i poprawia ogólny stan jamy ustnej, leczy dziąsła, wybiela zęby oraz usuwa kamień nazębny.

Bardzo ważne jest, żeby po płukaniu olej wypluć do sedesu i spłukać, ponieważ olej, który wyplujemy będzie zainfekowany toksynami, których właśnie pozbyliśmy się z naszej jamy ustnej. Ważne, żeby uniknąć połknięcia oleju.

Wszystkie osoby, które stosowały płukanie jamy ustnej olejem zgodnie twierdzą, że pomaga ono również w chorobach skóry, przy zapaleniu stawów i dziąseł, astmie, bólach głowy, zaburzeniach hormonalnych i infekcjach, a przede wszystkim pomaga przy przewlekłym zapaleniu zatok.

Jednak technika „ssania oleju” najbardziej poprawia zdrowie jamy ustnej.

Wypróbuj tę metodę, a w łatwy sposób pozbędziesz się kamienia nazębnego, nieświeżego oddechu, a nawet wybielisz zęby. Do wybielania zębów najlepiej jest użyć oleju kokosowego. 

Składniki:

Wystarczą 1 – 2 łyżki oleju roślinnego (np. oleju słonecznikowego, oleju kokosowego, oleju sezamowego, oliwy z oliwek).

Stosowanie:

Weź 1 łyżkę dowolnego oleju roślinnego (np. oleju słonecznikowego) do ust. Płukaj nim jamę ustną, wytwarzając ciśnienie pomiędzy przednimi zębami a ustami. Po kilku minutach płukania wypluj olej i wypłucz jamę ustną letnią wodą.

Pamiętaj, olej nie może zostać przełknięty, musisz go wypluć, ponieważ jest zanieczyszczony bakteriami. Podczas płukania jamy ustnej olejem powinien on przyjąć mleczną barwę. Zaobserwujesz to po wypluciu oleju. Po całym zabiegu przemyj jamę ustną ciepłą wodą, a następnie umyj dokładnie zęby pastą do zębów. 

Przydatny był post? Udostępnij!

Comments

comments

Add Comment