Oto Twój największy sprzymierzeniec w walce ze zmarszczkami i starzeniem się skóry

Aby zahamować procesy starzenia, bardzo ważne jest, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w naszym życia.

Zmarszczki są naturalnym znakiem upływu czasu. Ale nie tylko czas tu odgrywa wielką rolę. Duży wpływ na skórę ma nieprawidłowa pielęgnacja i wybrany przez nas styl życia.

Jeśli nawet nie możemy cofnąć czasu to pewnymi codziennymi zabiegami możemy sprawić, że skóra będzie ciągle młodo wyglądała, a zmarszczki bardzo się spłycą i będą prawie niewidoczne. I pomimo że na rynku jest  bardzo dużo kremów i preparatów przeciw zmarszczkom, to jednak naturalne metody sprawdzają się najlepiej i działają długofalowo. 

Duży wpływ na opóźnienie procesów starzenia mają zielone warzywa, dlatego jedzmy ich jak najwięcej. Koniecznie pijcie duże ilości wody, nawet 2-3 litry dziennie – dlaczego? A to dlatego, że w 75 % nasze ciało składa się z wody, która jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pamiętajcie również o spożywaniu większej ilości mięsa z łososia i z piersi indyka. 

Teraz przejdziemy do sedna sprawy. Tematem tego artykułu miało być przede wszystkim najpotężniejsze lekarstwo, które spowalnia procesy starzenia się. A najlepsze w tym lekarstwie jest to, że potrzebujesz do niego tylko trzech rzeczy: jogurtu, ocetu jabłkowego oraz oliwy z oliwek. Tak, tylko tyle!

  • Jogurt– idealnie nadaje się do mycia twarzy ze względu na wysoką zawartość białka oraz kwasu mlekowego. Dzięki tym dwóm składnikom jogurt świetnie sprawdza się w  detoksykacji skóry. Kwas mlekowy sprawia, że skóra łatwiej pozbywa się martwych komórek poprzez złuszczanie się skóry. Białko natomiast świetnie redukuje rozszerzanie się porów na skórze.
  • Ocet jabłkowy pomoże przywrócić poziom pH skóry dzięki czemu pozbędziesz się wyprysków.
  • Oliwa z oliwek do naturalny balsam dla suchej skóry a zawarte w niej przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe zmniejszają ilość wolnych rodników.

Genialny naturalny krem przeciwzmarszczkowy, opóźniający starzenie się skóry:

Oto czego potrzebujesz:

  • 10 kropli octu jabłkowego
  • 5 kropli oliwy z oliwek
  • jogurt naturalny

Sposób użycia:

To bardzo proste – wystarczy wymieszać wszystkie składniki i zastosować krem przeciwzmarszczkowy na twarz!

Pozostawić ten naturalny krem przeciwzmarszczkowy na 30 minut, a następnie zmyć letnią wodą!

Użyj tego kremu przez co najmniej 3 tygodnie, wieczorem – kiedy jesteś zrelaksowany i gotowy iść spać. Będziesz zaskoczony wynikami. I nie zapomnij! Ten naturalny krem przeciwzmarszczkowy stosuje się na starannie oczyszczoną skórę twarzy.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment