Został okrzyknięty najlepszym naturalnym lekarstwem! Zapewne masz go w zasięgu ręki

Pyłek pszczeli to super odżywczy produkt działalności pszczół. Drugą niezwykle ważną rzeczą wytwarzaną przez te pracowite owady jest oczywiście miód

Pyłek pszczeli ma postać małych kuleczek zbudowanych z nektaru i miodu. Jest super bogaty w białka, minerały i witaminy. Ze względu na liczne właściwości odżywcze jest szeroko stosowany w lecznictwie. Właściwie trudno przecenić jego zdrowotne oddziaływanie na organizm człowieka.

Poznaj długą listę prozdrowotnego działania pyłku kwiatowego na organizm człowieka.

pyłek pszczeli

  • Odżywcze

Uzupełnia naszą dietę w aminokwasy, pierwiastki biologiczne i witaminy. Wskazany osobom po terapiach antybiotykami i z powodu choroby niedożywionym. Prowadzi do normalizacji wagi ciała. Regeneruje osłabiony organizm dzieci i dorosłych. Wzmaga produkcję czerwonych ciałek krwi, czym zapobiega anemii.

  • Odtruwające

Pyłek pszczeli polecany jest osobom przebywającym w szkodliwym  i zanieczyszczonym środowisku. Chroni wątrobę przed wpływem substancji  trujących, gdyż pomaga wydalać toksyny. Dzięki tej właściwości zalecany jest osobom pijącym alkohol. Nie można pominąć wzmacniającego działania pyłku pszczelego na organizm, przez co wzmacnia odporność na zakażenia i przyspiesza gojenie się ran.

  • Antydepresyjne

Pyłek pszczeli działa silnie uspokajająco i podnosi nastrój przy depresji. Łagodzi reakcje na stres. Niweluje rozdrażnienie i nerwicę. Wzmacnia psychiczną konstrukcję człowieka.

  • Antyalergiczne

Pyłek połączony z miodem zmniejsza reakcje alergiczne, leczy katar sienny, łagodzi astmę.

pyłek kwiatowy

  • Przeciwmiażdżycowe

Pyłek obniża poziom złego cholesterolu i zapobiega zlepianiu się płytek krwi w żyłach. Wzmacnia organizm po przebytym zawale. Wyrównuje krążenie krwi i usprawnia pracę serca.

  • Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze

Hamuje rozwój drobnoustrojów w organizmie i nie dopuszcza do stanów zapalnych. Oczyszcza przewód pokarmowy z bakterii chorobotwórczych i działa oczyszczająco.

  • Regulujące trawienie

Pyłek kwiatowy usuwa silne zaparcia. Działa leczniczo na żołądek i dwunastnicę. Leczy owrzodzienie żołądka.

  • Pyłek pszczeli pomaga w chorobach prostaty

Pyłek wspiera leczenie zapalenia gruczołu krokowego

  • Działanie przeciwcukrzycowe pyłku pszczelego

Pyłek kwiatowy reguluje wydzielanie insuliny. Cukrzycy spożywają go, by obniżyć poziom cukru we krwi.

  • Wzmacnia wzrok

Zawarta w pyłku kwiatowym witamina B2 przywraca ostrość widzenia.

  • Pyłek kwiatowy dba o skórę 

Czynne składniki występujące w pyłku pszczelim wpływają odmładzająco na skórę, uelastyczniają ją i dodają żywej, zdrowej barwy.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment