Sposób na muszki owocówki. Tego zapachu nie znoszą


Ten sposób na muszki owocówki umożliwi Ci szybkie pozbycie się tych uciążliwych owadów z kuchni. Posłuż się nim, a muszki będą z daleka omijać owoce. Sposób sprawdzony.

Muszki owocówki są małe, ale potrafią mocno irytować. Koniec lata i początek jesieni to główny okres ich działalności. Chociaż żyją krótko to bardzo szybko się namnażają i można mieć wrażenie, że żyją wiecznie.

Muszki owocowki pojawiają się natychmiast tam, gdzie są owoce. A wiadomo, że zawsze na tacy znajdzie sie owoc nadpsuty i to jest raj dla tych niewielkich owadow. Żywią się po prostu grzybami, które pojawiają się na fermentujących owocach.

Samice muszki owocówki mają 2-3 milimetry długości i składają jednorazowo po 60 jaj, które po kilkunastu godzinach przeistaczają się w larwy. Zazwyczaj zajmuje to 12-15 godzin. Larwy do wylęgu potrzebują temperatury 20 stopni i po kolejnych czterech dniach mamy już dorosłe osobniki.

Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają i trudno sobie wyobrazić, co by się działo, gdybyśmy nad tym nie zapanowali. Dlatego przedstawiamy sprawdzony sposób na muszki owocówki.

Jest na nie jeden skuteczny sposób. Muszki owocówki odstraszy zapach suszonych goździków. Tego zapachu po prostu nie znoszą. 

Żeby w pełni wykorzystać odstraszające właściwości goździków, należy w miejscu, gdzie przetrzymujemy owoce postawić kieliszek lub filiżankę wypełnioną suszonymi goździkami. 

Innym bardzo skutecznym sposobem na muszki owocówki jest zrobienie takiej oto „pułapki”:

Do wysokości 1/4 szklanki nalej w równych proporcjach wody i octu jabłkowego. Następnie dolej 2-3 łyżki płynu do naczyń. Postaw naczynie w miejscu przechowywania owoców. Żadna muszka owocówka w tej sytuacji nie ma szansy się pojawić. Poczujesz prawdziwą ulgę, gdy się ich pozbędziesz. 

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment