Okłady na bolące kolana, żylaki i zatoki. Rezultat mocno Cię zaskoczy

Po nadmiernej wierze w antybiotyki do łask powracają stare receptury i metody leczenia. Wypracowane mądrością pokoleń są chętnie stosowane i z łatwością odnajdują się w XXI wieku. Okłady z liści kapusty to naturalny sposób leczenia, który niejednemu choremu zdrowie.

W kapuście kryje się mnóstwo witamin, składników odżywczych, a co najważniejsze silnie przeciwzapalnych.Okłady z kapusty to sposób leczniczego i zdrowotnego jej wykorzystania.
Ze względu na swe wartości jest niezwykle cenna także w kuchni. Dobrodziejstwem dla organizmu jest picie soku z kiszonej kapusty. Sok jest silnym detoksem dla naszego ciała. Wzmacnia odporność, pobudza trawienie, regeneruje śledzionę i wątrobę, chroni przed miażdżycą. Kapusta kiszona odgrywa bardzo ważną rolę w profilaktyce antynowotworowej. Wspomaga również odchudzanie.
Podobnie wiele zdrowotnych zalet ma świeża kapusta. Od pokoleń jest wykorzystywana do robienia leczniczych okładów. 
 
Okłady z liści kapusty. Na co stosować:
– na piersi i bolące brodawki w czasie zastoju pokarmu w celu uśmierzenia bólu 
– w stanach zapalnych piersi niezwiązanych z karmieniem 
– na guzy piersi jako naturalny środek łagodzący dolegliwości związane z tą chorobą
– na kolano
– na żylaki
– na stawy
– na zatoki
– na gardło
 
Okłady z liści kapusty na piersi
Ważne, by liści kapusty nie rozgrzewać, gdyż taki okład przyniósłby zupełnie odwrotny skutek i zwiększyłby ból. Liście należy schłodzić w lodówce i lekko zmiażdżyć, aby puściły sok. Następnie obłożyć nimi piersi i potrzymać przez 1-2 godziny. Kolejny okład należy robić z nowo przygotowanych liści. Powtarzać zabieg, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości. 
 
 Okłady z liści kapusty na stawy kolanowe 
Bardzo skuteczny sposób na usunięcie obrzęków i stanów zapalnych. Stosuje się przy tzw. „wodzie w kolanach” i bólach  reumatycznych. Okłady można zamienić na kąpiel w wywarze ze świeżej kapusty. Okłady z liści kapusty świetnie sprawdzają się również w przypadku zwichnięć i naciągnięcia kostki.
 
Okłady z liści kapusty na żylaki
Pomocne przy zapaleniu żył, żylakowym owrzodzeniu goleni oraz wszelkich opuchliznach. 
 
Okłady z liści kapusty na bolące gardło 
Przynoszą ulgę w problemach z przełykaniem, przy anginie, zapaleniu oskrzeli i innych chorobach górnych dróg oddechowych. 
 
Okłady z liści kapusty na zatoki 
Niwelują proces zapalny błony śluzowej zatok. Przywracają drożność nosa. Zapobiegają zapaleniu opon mózgowo – rdzeniowych.
 
Okłady z kapusty na guzy piersi 
Pomagają łagodzić stany zapalne i zmniejszyć ból piersi. 
 
Kapusta wykorzystywana w kuchni silnie wspomaga organizm w oczyszczaniu się z toksyn. Ponadto zawarta w niej cholina chroni przed utratą pamięci. Ważna jest też dla kobiet w ciąży, gdyż  dba o prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu.
 
Okłady z liści kapusty są skuteczne, jeśli są właściwie stosowane. Liście powinny być lekko stłuczone. Okłady na obrzęki schładzamy w lodówce. Tak przygotowane stosujemy na kolana, piersi i stłuczenia. Okłady na żylaki powinno nakładać się na noc i zabandażować, natomiast okład na żylakowe owrzodzenie goleni należy trzymać przez całą noc lub przez kilka godzin w ciągu dnia. Gdy chcemy wyleczyć zapalenie oskrzeli, pozostawiamy okład ze stłuczonych liście kapusty na klatce piersiowej na całą noc. 

Comments

comments

loading...