Tasiemiec – pasożyt, który może zaatakować każdego z nas

 

Tasiemiec to naprawdę groźny pasożyt. Łatwo się nim zarazić. Ze statystyk wynika, że jest  często w nas obecny. Dotyczy to głównie małych dzieci i osób żywiących się poza domem. Tasiemiec może mieć nawet do 10 metrów długości i wysysać z nas całą energię życia. Nieusunięty z organizmu żyje tak długo jak jego żywiciel. Podstawowymi objawami zakażenia tasiemcem są kłopoty jelitowe, ciągły brak sił, anemia, utrata apetytu lub tzw. wilczy głód.

tasiemiec

Tasiemiec, w zależności od rodzaju, może zagnieździć się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale także w naszym mózgu, płucach, wątrobie, oku. Dosłownie wszędzie.  Możemy go nabyć przez zjedzenie np. zakażonego niedogotowanego mięsa wołowego lub wieprzowego, niewłaściwie przygotowanej ryby lub zarazić się od psa.

Domowymi sposobami chroń się przed tymi groźnymi pasożytami i nie dopuść, by tasiemiec ulokował  się w twoim ciele. Profilaktyka jest najważniejsza. Kiedy objawy zagnieżdżenia się tasiemca w organizmie są ostre, często już ten nieproszony gość narobił dużych szkód w organizmie. Zatem, aby skutecznie pozbyć się tego stwora z organizmu lub po prostu nie dopuścić do jego rozwoju naszym w ciele, stosuj te domowe skuteczne sposoby:

  1. Czosnek

Znany jest z silnych właściwości biobójczych. Jest środkiem, który natychmiast powoduje uśmiercenie i wydalenie tasiemca z organizmu. Skuteczna dzienna dawka to 3-4 ząbki. Nie musisz jeść go samego. Można położyć go np. na masło w kanapce. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu trawionego czosnku, najlepiej przegryźć go natką pietruszki.

czosnek

  1. Kapusta i marchew

Dzięki temu, że kapusta i marchew zawiera dużo siarczanów tworzą niesprzyjające środowisko do życia tasiemca. Wystarczy, że systematycznie będziesz  jeść surowe marchewki i pić sok z kwaszonej kapusty, a tasiemiec na pewno nie zagnieździ się w organizmie lub zostanie szybko z niego usunięty.

kapusta marchew

  1. Gorzkie i ostre przyprawy

Pieprz, cebula, tymianek, goździki, papryczka chilli i imbir to produkty, które zwalczają tasiemce i inne równie groźne pasożyty w naszym organizmie. By ochronić się przed rozwojem pasożytów w organizmie używaj tych  przypraw w dużych ilościach przygotowując posiłki.

chili

 

Zakażenie tasiemcem może przydarzyć  się każdemu z nas. Niektórzy karmią go w sobie nawet o tym nie wiedząc. By maksymalnie chronić organizm przed niszczącymi tasiemcami należy także przestrzegać podstawowych zasad higieny. Zawsze należy dokładnie myć  ręce po skorzystaniu z toalety, po powrocie do domu. Jeśli jemy poza domem to tylko w pewnych miejscach. Przygotowując wołowinę, wieprzowinę czy ryby, pilnuj, by były dogotowane. Jeśli jesz tatara, to przygotowanego z absolutnie świeżego i przebadanego mięsa.

Pamiętaj także o regularnym odrobaczaniu swojego pupila, by nie był źródłem zakażenia tasiemcem.  Jeśli będziesz przestrzegać zasad opisanych w tym artykule, tasiemiec będzie się trzymał z daleka od ciebie.    

 

 

  

 

Comments

comments

loading...