Te potężne zioła mogą Cię uleczyć. Tylko 4 minuty dzielą Cię od zmiany życia!

Część tych ziół jest już pewnie w Twojej kuchni. Ale ostatnie na liście z pewnością Cię zaskoczy. Nie wyobrażamy sobie posiłku bez odpowiedniego doprawienia. Sól, pieprz, zioła prowansalskie… no właśnie, i co jeszcze? Oto lista trzech najpotężniejszych roślin. Te lecznicze zioła mają wybitne właściwości zdrowotne. Są tanie, smaczne i bardzo zdrowe.

Cynamon

Otrzymuje się go z wysuszonej kory cynamonowca. Używamy go do jabłecznika, czy grzanego piwa. Przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm, obniża wysoki poziom cholesterolu. Ma właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Na pewno zasługuje na to, że znalazł się w grupie roślin pod nazwą „lecznicze zioła”.

Oregano

Oregano to nie tylko aromatyczny smak. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile dobrodziejstw niesie za sobą to zioło. Znane od pradawnych czasów. Babilończycy stosowali jego specjalne odmiany w walce ze schorzeniami układu oddechowego, np. przy zapaleniu płuc, a także problemach z sercem. Używaj oregano jak najczęściej, a przekonasz się, jaką moc mają lecznicze zioła. 

Gotu Kola

Cudowne zioło zyskujące sobie coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrowie. To zioło o wyjątkowych zdolnościach regenerujących mózg. Gotu Kola, bo o tej roślinie mowa, już w VI wieku p.n.e. było czczone jako bardzo silne zioło służące długiemu życiu. Jego niezwykłe składniki wpływają na polepszenie pracy mózgu – pamięci, koncentracji, zdolności intelektualne. Przyczyniają się do naprawy neuronów uszkodzonych w czasie udaru. Dzieci, którym podaje się Gotu Kola wykazują większe zdolności do nauki.

Kurkuma

Jest głównym składnikiem curry. Jest pomocna przede wszystkim w profilaktyce hipertrofii mięśnia sercowego. Zmniejsza stężenie lipidów, zapobiega miażdżycy, ma działanie antynowotworowe. Jej przyswajalność zwiększa się stukrotnie (!) jeśli połączymy ją z pieprzem i oliwą z oliwek.

Imbir

Występuje głównie na terenach Azji i Australii. Wspomaga leczenie przeziębiania i grypy, pomaga przy wzdęciach. W okresie zimowym rozgrzewa oziębiony organizm. Łagodzi bóle migrenowe. Można go dodać do herbatki lub wody. Spróbuj także prozdrowotnego domowego piwa imbirowego (kliknij po przepis).

Pieprz

Działa rozkurczowo i obniża ciśnienie tętnicze, łagodzi delikatne stany zapalne, pomaga w dolegliwościach reumatycznych. Wspomaga działanie innych przypraw. Wierzchnia warstwa pieprzu – piperyna ma silne właściwości lecznicze i odchudzające.
 

Przydatny był wpis? Udostępnij proszę! 

Comments

comments

Add Comment