Nalewka na czosnku – na co pomaga? Przepis

Nalewka na czosnku ma ogromną rzeszę zwolenników i z sezonu na sezon ich przybywa. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż nalewka ta jest najlepszym naturalnym lekarstwem o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. 

Głównym powodem popularności nalewki na czosnku jest jej przeciwzapalne działanie i ochrona przed przeziębieniem. Jednak nalewkę czosnkową warto mieć pod ręką w ciągu całego roku, ponieważ nie tylko wzmacnia odporność, ale działa na organizm w wielu ważnych obszarach.

Nalewka czosnkowa – na co pomaga?

Czosnek jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, który nas leczy nie pozostawiając żadnych skutków ubocznych. Pomaga nie tylko w grypie i przeziębieniach, ale służy naszemu organizmowi, gdyż:

Nalewka na czosnku – przepis

Składniki

  • 4 główki czosnku (jędrnego, polskiego pochodzenia)
  • 1 szklanka spirytusu

Jak przygotować?

Wyparz dokładnie słoik z nakrętką. Odstaw do wyschnięcia. Obierz czosnek, każdy ząbek przekrój na kilka kawałków. Następnie wrzuć czosnek do słoika, zalej spirytusem i szczelnie zakręć. Odstaw w ciemne, suche miejsce na dwa tygodnie. Co 2 – 3 dni potrząśnij słoikiem, by wymieszać zawartość. Po dwóch tygodniach odcedź płyn przez gęste sitko do innego słoika. Zamknij szczelnie i ponownie odstaw słoik w ciemne i suche miejsce. Po upływie tygodnia nalewka na czosnku jest gotowa do spożycia.

Sposób spożycia 

Nalewka na czosnku jest preparatem mocnym i należy przyjmować ją z dużą ostrożnością. Zaczynamy od 1 – 2  kropli przy każdym posiłku. W następnym dniu zwiększamy każdą porcję o 1 kroplę i tak należy zwiększać ilość  codziennie. Po tygodniu zaczynamy już przyjmować po jednej łyżeczce 3 razy dziennie w czasie jedzenia. Po 3 tygodniach można zrobić 4 – 5 dni przerwy, a następnie wrócić do regularnego spożywania nalewki. I tak naprzemiennie przez cały rok. Rezultaty przyjmowania nalewki na czosnku są fenomenalne.

Przydatny był post? Podziel się!   

Comments

comments

Add Comment