Zioła, które leczą choroby układu pokarmowego

Choroby układu pokarmowego są tymi, które dokuczają człowiekowi najczęściej. Pod każdą szerokością geograficzną, na każdym z siedmiu kontynentów naszej planety miliony ludzi cierpią z powodu niedomagań, a często bardzo poważnych chorób układu pokarmowego.

Choroby wrodzone układu pokarmowego

Niedobór enzymów trawiennych przyczynia się do powstawania chorób w układzie pokarmowym. Enzymy zaczynają swoją pracę od pierwszej chwili, kiedy zaczynamy jeść. Występują w ślinie, żołądku, trzustce, dwunastnicy, jelicie cienkim. Enzymy umożliwiają czerpanie z pokarmów energii oraz substancji odżywczych.
Inne przyczyny chorób układu pokarmowego to uczulenia i choroby wrodzone, np. celiakia.

Tradycja odżywiania – błędy, które kosztują nas zdrowie

Sposób w jaki karmiono nas w domu rodzinnym często przenosimy na nasze dorosłe życie. Nie zawsze są to dobre nawyki. Ta tradycja decyduje po co sięgamy na sklepowych półkach. Podsuwa nam rodzaj i ilość spożywanych codziennie produktów i często stanowi przyczynę zaburzeń w pracy układu pokarmowego. Pojawia się otyłość, nadciśnienie, podwyższony cholesterol. 

Jakość pożywienia

Zjadamy żywność coraz gorszej jakości, a to ma bezpośredni wpływ na powstawanie chorób układu pokarmowego. Niska jakość żywności spowodowana jest nadmiernym nawożeniem pól uprawnych, zanieczyszczeniem wody i powietrza, stosowaniem chemicznych oprysków. Zakażeniami bakteryjnymi i grzybami.

Zioła, które leczą choroby układu pokarmowego

W leczeniu tych chorób bardzo skuteczne są mieszanki ziołowe. Te o najsilniejszym działaniu skomponowane są z arcydzięgla, piołunu, cząbru i nasion lnu. Ich olejki eteryczne działaj bakteriobójczo i nie pozwalają rozprzestrzeniać się w naszym organizmie chorobotwórczym bakteriom. Ponadto działają przeciwzapalnie i rozkurczowo. Dodatkowo len zawiera śluz, który działa osłonowo na cały układ pokarmowy. Len także wpływa na porost i zagęszczenie włosów. Cząber natomiast odrobaczywi nasze jelita. Ta mieszanka ziół zawiera gorycze, które pobudzają wydzielanie soków trawiennych i regulują cały proces trawienia. W jelitach nie pozostają toksyczne resztki, które często są przyczyną raka jelita grubego.

 

Napar z mieszanki ziół, który leczy układ pokarmowy   

Wsyp do szklanego naczynia po 1 łyżeczce zmielonego arcydzięgla, piołunu, cząbru i nasion lnu. Zalej 1 litrem wrzątku. Parz pod przykryciem 20 minut, a następnie odcedź przez drobne sitko. Przechowuj w temperaturze. pokojowej. Wypij tak przygotowany wywar w ciągu całego dnia w równo podzielonych 4 porcjach. Piołun ma gorzki smak, więc można dodać 1 łyżeczkę miodu. Spożywaj napar przez dwa tygodnie, później zrób 1 tydzień przerwy. Powtarzaj cały cykl aż do ustąpienia dolegliwości.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment