Sposób na kleszcze. Tego zapachu unikają jak ognia.


Kleszcze
Kleszcze to prawdziwa zmora letnich miesięcy. Trudno znaleźć dobrze działający sposób na kleszcze. Ostatnio naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dowiedli, że przyciąga je do ludzi nawet pole elektromagnetyczne wytwarzane przez noszone przez nas telefony! Lepiej więc nie zabierać swojego smartfona do lasu czy parku.
W obawie przed kleszczami nie chodzi do lasu prawie  40% Polaków. To jednak niewystarczająca ochrona, gdyż tego pajęczaka można przynieść do domu także ze spaceru w miejskim parku. Są lepsze metody, by skutecznie chronić się przed kleszczami. Podajemy sprawdzony sposób na kleszcze.
Liczba zachorowań na boreliozę stale rośnie. Budzi to w nas uzasadniony niepokój o siebie, nasze dzieci i domowe zwierzęta. 
Podajemy przepis na preparat, sprawdzony sposob na kleszcze, który skutecznie odstrasza te chorobotwórcze pajęczaki i jest bardzo prosty do wykonania. 
Preparat składa się tylko z 3 łatwo dostępnych składników. Dobrze chroni  przed kleszczami zarówno ludzi, jak i psy. Trochę trudniej jest z kotami, które nie znoszą jego zapachu jeszcze bardziej niż kleszcze i mogą czuć się źle, a u niektórych mikstura może nawet wywołać wymioty. Lepiej więc dla kotków przygotować inny środek. 
Kleszcze mają doskonały węch. Nie zbliżą się do czegokolwiek, co ma nieznośny dla nich zapach. Tym, co najbardziej jest dla nich wstrętne w przedstawionym preparacie to zapach geranium. Geranium jest podstawowym składnikiem tego środka.
Składniki:
1 łyżka kropli olejku z geranium 
0,5 szklanki wody destylowanej
pół kieliszka czystej wódki
Wykonanie:
Do niedużej butelki wlej wszystkie składniki i wymieszaj energicznie potrząsając. Preparat przechowuj w ciemnej szafce. 
 
Przed wyjściem do lasu, parku lub na łąkę spryskaj preparatem ubranie, a także włosy i odkryte powierzchnie skóry. Nie ma obaw, że płyn zostawi plamy na ubraniu. Pamiętaj także o swoim zwierzaku.
W razie dłuższego pobytu w miejscach, gdzie kleszcze mogą ci zagrażać, ponawiaj spryskiwanie, aby nie stracić ochrony. Zapach tego preparatu odstrasza nie tylko kleszcze, ale również działa na komary i uciążliwe meszki. 
Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment