Tu jest więcej bakterii niż na desce klozetowej.

Klimatyzacja używana w aucie to prawdziwa bomba biologiczna. Jeśli nie jest systematycznie czyszczona staje się niezwykle groźna dla nas jako kierowców i pasażerów. Pamietajmy, że w takim aucie pełnym chorobotwórczych drobnoustrojów na co dzień podróżują małe dzieci.

bakterie z klimatyzacji

Dla zdrowia najmłodszych zagrożenie jest jeszcze większe. W przebadanych filtrach klimatyzacyjnych odkryte zostały  groźne bakterie, które mogą doprowadzić do  zapalenia opon mózgowych, zapalenia stawów, wywołać infekcje skórne oraz stan zapalny dróg moczowych.

Drobnoustroje w klimatyzacji

Najpowszechniejszą bakterią gnieżdżące się w samochodzie i zagrażającą zdrowiu jest Bacillus. To ona odpowiada za większość dolegliwości będących skutkiem małej dbałości o czystość w aucie. Specjaliści motoryzacyjni twierdzą, że gdybyśmy pod mikroskopem obejrzeli to, co wydobywa się po włączeniu klimatyzacji, prawdopodobnie w ogóle przestalibyśmy jej używać. By zachować właściwą higienę powietrza w samochodzie powinniśmy odkazić i usunąć wszystkie bakterie w całym systemie klimatyzacji co najmniej raz na dwa lata. 
Zabrudzona kierownica

Nie można zapominać o kierownicy, którą trzymamy rękami, a później przenosimy z niej bakterie na naszą skórę i zarażamy się groźnymi bakteriami. 

Bakterie upodobały sobie wnętrze samochodu, gdyż tam znajdują doskonałe warunki do rozwoju. W aucie jest ciepło, a włączona klimatyzacja niepohamowanie je rozsiewa. 

W przeprowadzonych przez francuskich naukowców badaniach wykryto  ponad 800 różnych gatunków chorobotwórczych bakterii. To 10 razy więcej niż przeciętnie znajduje się na desce klozetowej.

 

Comments

comments

Add Comment