Egipcjanie nazywali go rośliną nieśmiertelnych. Zobacz, jakie cuda zdziała Twój aloes

Egipcjanie już w starożytności nazywali ją rośliną nieśmiertelnych. Oto, co czyni dla naszego ciała, jeśli jej używamy. 

Aloes jest rośliną o bardzo wielu zdrowotnych właściwościach. Często określany jako „roślina nieśmiertelnych”. Najcudowniejszą cechą, jaką ta niepozorna roślina posiada jest to, że można ją uprawiać w domu i w każdej chwili użyć do opatrzenia rany, zadrapania, poparzenia lub skaleczenia.

Aloes posiada ponad 200 biologicznie aktywnych składników, jak aminokwasy, enzymy, witaminy i liczne minerały. Wykazuje silne działanie antybakteryjne i antywirusowe, wzmacnia odporność człowieka, oczyszcza organizm i chroni przed czynnikami chorobotwórczymi.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie możemy czerpać z dobrodziejstwa tej rośliny:

 Aloes jest bogaty w witaminę A, C, E, B1, B2, B3, B12 i kwas foliowy, który według lekarzy jest niezbędny do produkcji czerwonych ciałek krwi. Szczególnie roślinę tę wykorzystywać powinni wegetarianie i weganie.

 Zawiera 20 najważniejszych dla człowieka aminokwasów, m.in. kwas salicylowy, który zabija bakterie.

 Aloes zawiera spore ilości magnezu, żelaza, miedzi, cynku, chromu, sodu, selenu, potasu i magnezu, które wspomagają nasz metabolizm.

 Aloes jest bogaty w enzym o nazwie amylaza wspomaga nasz układ trawienny. Redukuje wchłanianie tłuszczów i cukru, co bardzo ułatwia odchudzanie i utrzymanie właściwej wagi ciała. 

 W procesie oczyszczania aloes usuwa toksyny z naszej wątroby, pęcherza moczowego, jelita grubego, nerek. Łagodzi stany zapalne w organizmie i pomaga na niestrawność.

 Wspaniale leczy stany zapalne stawów.

 Płyn do płukania ust zawierający sok z aloesu doskonale usuwa kamień nazębny i stany zapalne w jamie ustnej.

Podziel się z przyjaciółmi wiedzą dotyczącą tej wspaniałej rośliny – udostępnij!

Comments

comments

Add Comment