Bazylia i jej silne lecznicze właściwości

Medyczne właściwości bazylii są tak silne, że skutecznie pomagają w wielu dolegliwościach. Roślina ta charakteryzuje się owalnymi liśćmi o pięknym kolorze świeżej zieleni. Ma też wyjątkowy aromat, który wzbogaca smak wielu potraw i napojów. Bazylia występuje aż w 6 różnych gatunkach, a każdy z nich ma swój indywidualny smak i aromat. Wszystkie gatunki mają jednak wspólną, wyjątkową cechę. Są to silne medyczne właściwości bazylii. 

Medyczne właściwości bazylii:
  • Bazylia to niezwykle silny przeciwutleniacz, który świetnie wpasowuje się  w zdrowy tryb życia. Dzięki tej właściwości chroni nas przed wolnymi rodnikami, które powodują raka oraz spowalnia procesy starzenia
  • Jednym z przeciwutleniaczy jest beta-karoten, który uczestniczy w syntezie witaminy A. Witamina A chroni nasze serca oraz naczynia krwionośne.
  • Ta popularna roślina zapobiega reumatoidalnemu zapaleniu stawów, astmie, zapaleniu kości oraz stawów.
  • Bazylia działa jak naturalny antybiotyk. Badania dowodzą, że ta roślina ma właściwości antyseptyczne oraz antybakteryjne dzięki temu chroni nasz organizm przed zakażeniami bakteryjnymi.
  • Chroni serce oraz naczynia krwionośne – duża zawartość witaminy B6 oraz magnezu sprawia, że nasz układ sercowo-naczyniowy jest mocniejszy. Witamina B6 zapobiega gromadzeniu się homocysteiny – zmniejsza w ten sposób ryzyko arytmii oraz rozluźnia nasze mięśnie.
  • Bazylia jest świetną przyprawą oraz dodatkiem do wielu dań. Mała rada – najlepiej dodać bazylię na koniec, dzięki temu zachowamy jej smak.
  • Z tej świetnej rośliny można również przygotować herbatę. Przykrywamy garnek z gorącą wodą i bazylią na 8 minut, odcedzamy i gotowe! Medyczne właściwości bazylii usprawnią trawienie.
  • Można ją dodać również do deserów. Siekamy liście i mieszamy z sokiem z cytryny, a następnie dodajemy trochę wody i cukru trzcinowego z lodem i mamy słynne mohito.
Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment