Właściwości oleju kokosowego, o których mało kto wie


Właściwości oleju kokosowego są uniwersalne i nie każdemu dobrze znane. Olej ten może być używany zarówno w kuchni, jak i jako środek leczniczy w wielu dolegliwościach zdrowotnych.

Jeśli jeszcze do tej pory nie był przez Ciebie używany, poniższe właściwości oleju kokosowego zachęcą Cię do niego i od teraz słoiczek z tym olejem zawsze będziesz mieć pod ręką.

Redukuje cellulit – połącz równe ilości oleju kokosowego z miodem i nałóż na miejsca występowania tzw. skórki pomarańczowej. Pozostaw na całą noc, rano zmyj ciepłą wodą. Cellulit zniknie bezpowrotnie po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Odżywia skórę – przed pójściem spać posmaruj całe ciało olejem kokosowym. Zaczekaj chwilę. aż się wchłonie. Skóra po zabiegu stanie się delikatna, odżywiona i elastyczna.

Zmniejsza żylaki – wmasuj olej kokosowy w miejsca występowania żylaków. Powtarzaj zabieg co dzień, a stan żył zdecydowanie się polepszy.

Zmiękcza skórki wokół paznokci – masuj paznokcie i miejsca wokół olejem kokosowym. Skórki zrobią się miękkie, a paznokcie gładkie i błyszczące.

Odżywia skórę rąk – systematycznie smaruj dłonie olejem kokosowym, a staną się gładkie i młode. 

Służy jako krem po goleniu i depilacji – jeśli użyjesz go po tym zabiegu, skóra nie będzie podrażniona, będzie ładnie pachniała, stanie się miękka.

Wzmacnia rzęsy – nakładaj co wieczór odrobinę oleju kokosowego na rzęsy przed pójściem spać. Jest szczególnie polecany osobom, które bardzo często malują rzęsy i są one z tego powodu bardzo osłabione.

Oceniasz post jako przydatny? Udostępnij na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment