Jedna kropla tej taniej mikstury odmieni Twój ogród

Nie masz już siły walczyć ze szkodnikami w ogrodzie? Zaraza niszczy wszystko, co z taką  troską pielęgnujesz? Ten bardzo tani preparat, jakim jest mieszanka z jodem służy nie tylko do odkażania zranień, ale z łatwością radzi sobie także ze szkodnikami roślin! 
Dorodne zdrowe rośliny

Właściwości  jodu są takie, że doskonale uzdrawiają nie tylko naszą zranioną skórę, ale także kwiaty w domu i ogrodzie. Dzięki jodynie usuniesz także z roślin zarazę mączniaka prawdziwego, zapobiegniesz gniciu korzeni, odżywisz wszystkie rośliny i spowodujesz ich wspaniałe kwitnienie oraz urodzaj. 

Jod to naturalny środek antyseptyczny. Doskonale radzi sobie z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybami, pleśnią, mączniakami. Przyspiesza proces pączkowania roślin i tworzenia się owoców. 

Niedobór w glebie tego ważnego pierwiastka, jakim jest jod, powoduje, że rośliny stają się bardziej podatne na choroby. Największy niedostatek jodu zawiera ziemia torfowa i bielicowa. Natomiast w glebach kwaśnych pierwiastki jodu znajdują się w niższych warstwach i korzenie roślin po prostu po niego nie są w stanie sięgnąć. Bogaty w jod jest tylko czarnoziem. Dlatego ziemie uboższe najlepiej wzbogacać tym pierwiastkiem i wspomagać rozwój roślin. Będzie to służyło przede wszystkim sadzonkom pomidorów,  bakłażanów, papryki, ogórków i kapusty. 

Jod dla sadzonek:

Rozcieńcz jedną kroplę jodyny w 3 litrach wody. Wymieszaj dokładnie i podlej korzenie sadzonek. 

Dorodne zdrowe rośliny

UWAGA!

Jod to bardzo silny pierwiastek. Podlewaj sadzonki bardzo ostrożnie, by krople nie padały na listki i delikatne łodyżki rośliny. 

Jod na choroby roślin: 

Jedną z pierwszych oznak choroby zakaźnej roślin jest brązowienie ich liści. Choroba ta bardzo często dotyka pomidory i ziemniaki.

Przygotowanie właściwego roztworu:

20 kropli roztworu jodu rozpuść w 15 litrach wody i 1,5 litra odtłuszczonego mleka. Rośliny należy opryskać 2-3 razy w odstępach dwóch tygodni. 

Jod na mączniaka prawdziwego:

Zaraza ta najczęściej atakuje takie floksy, róże, , chryzantemy, piwonie. Unicestwia także porzeczki, dynie, ogórki, agrest, pomidory. 
Przygotowanie preparatu

Rozcieńcz 2 ml jodu w 2 l odtłuszczonego mleka i 20 litrach wody. Do mieszanki trzeba dodać 2 łyżki mydła w płynie. Opryskuj zarażone rośliny co 2 tygodnie do czasu, aż choroba zniknie.

Jod doskonale sprawdza się jako nawóz dla truskawek, kapusty, papryki i pomidorów. 

Preparat do podlewania:

50 kropli jodu wlej do 15 litrów wody. Podlej każdą roślinę (około 0,5 litra roztworu pod każdy krzew). Zabieg ten wykonuj raz na miesiąc. 

Preparat do podlewania z dodatkiem jodu doskonale sprawdza się także jako nawóz dla roślin doniczkowych. Takie podlewanie bardzo wzmocni kwiaty. Preparat należy wlewać blisko ścianek doniczki i na mokrą ziemię. 

Preparat z jodem wykorzystany prawidłowo (ściśle wg powyższych zasad) sprawi, że będziesz się cieszyć zdrowymi, odpornymi na choroby i dorodnymi roślinami. 

Znasz osoby, które kochają kwiaty, dbają o swój ogród i uprawy? Podziel się z nimi tą wiedzą 🙂

Comments

comments

Add Comment