Tarczycę najlepiej leczą nie leki, ale sposób odżywiania

Odżywianie a choroba tarczycy to zagadnienie coraz częściej omawiane z pacjentem w trakcie wizyty lekarskiej. Powinno bowiem wyglądać nieco inaczej od tego, jak jedzą ludzie zupełnie zdrowi. Endokrynolodzy, czyli specjaliści od chorób tarczycy coraz częściej mówią swoim pacjentom, że najbardziej skuteczne w leczeniu tarczycy nie są leki, a sposób, w jaki się odżywiamy. W ogóle sposób odżywiania decyduje o przebiegu wielu chorób i o samej podatnosci na nie.  

Odżywianie w przebiegu choroby tarczycy odgrywa kolosalną rolę. Źródło problemów z tarczycą leży zatem w tym, jak dbamy o siebie na co dzień i przede wszystkim, co jemy. 

Specjaliści od chorób tarczycy potwierdzają, że aby poczuć się lepiej, należy odstawić produkty zawierające gluten, gdyż osłabia prawidłową pracę tego narządu. Powinniśmy porzucić między innymi wszystkie białe bułeczki, ciastka, biały chleb i makarony z białej mąki. Z powodzeniem możemy zastąpić je smacznymi wyrobami z mąki jaglanej, gryczanej, a także ryżowej. 

Osoby, które dotknęła choroba tarczycy  powinny odstawić wyroby i napoje zawierające cukier, który mocno zaburza pracę tego narządu. Ponadto, jeśli masz zdiagnozowaną chorobę tarczycy, musisz przestawić się na inny sposób odżywiania.

Odżywianie przy chorobie tarczycy jest nieco odmienne. Po prostu trzeba nauczyć się innego sposobu gotowania, a jeśli zamawiamy posiłek w restauracji, dokonywać innego wyboru z menu. To nie jest od razu łatwe, ale niezbędne, by zahamować rozwój choroby. Same leki nie pomogą. Od teraz musisz pamiętać, aby nie używać popularnego i powszechnie lubianego oleju rzepakowego. Zaburza on produkcję hormonu tarczycy. Zamień go na olej słonecznikowy, masło lub nawet smalec.

By wydzielanie hormonu tarczycy było prawidłowe, należy ją regularnie oczyszczać. Słynny rosyjski nauczyciel chemii i biologii Michał Tombak opracował taką oto recepturę na nalewkę z pestek jabłek, która niezwykle silnie oczyszcza tarczycę.

  • rozdrobnić 40 pestek z jabłek i wrzucić do szklanej butelki
  • zalać 100 ml spirytusu
  • odstawić na 7 dni
    Nalewkę w ilości 7 kropel rozcieńczamy w pół szklanki wody. Spożywamy raz dziennie na 15 minut przed posiłkiem.

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment