Lekarze ujawniają sekret: ta jedna czynność to klucz do zdrowia

Jak oczyścić organizm skutecznie? Postaramy się w tym artykule przedstawić sposoby na osiągnięcie tego celu. Jesteśmy przekonani, że to, co zjadamy na co dzień, może służyć albo szkodzi naszemu zdrowiu.

Prawidłowe odżywianie jest kluczem do dobrego zdrowia. Zdrowie natomiast przywraca energię, chęć do działania i po prostu radość. Jednak, aby to osiągnąć,  organizm musi być oczyszczony ze szkodliwych złogów  przemiany materii. 

Jak oczyścić organizm skutecznie. Lista oczyszczających napojów

  1. Woda – najważniejszy napój w procesie oczyszczania organizmu. Dziennie należy wypijać ok. 2 litry wody. O zdrowotnej wodzie alkalicznej przeczytasz w naszym innym artykule.
  2. Herbata z kopru włoskiego – znakomicie zapobiega wzdęciom, gazom i zaparciom. Usuwa toksyczne produkty przemiany materii. 
  3. Kozieradka – wyrzuca z organizmu toksyny i szkodliwe złogi. Usprawnia pracę nerek. Ma także działanie przeciwzapalne. Zapobiega zaparciom.  
  4. Melisa – usuwa niestrawność i wzmacnia układ trawienia. Wspomaga pracę wątroby i doskonale sprawdza się w procesie oczyszczania organizmu.
  5. Rumianek – bardzo dobrze reguluje pracę jelit. Zapobiega wzdęciom i dobrze działa na błonę śluzową żołądka.
  6. Czystek – bardzo popularne ostatnio zioło, które usuwa groźne metale ciężkie z organizmu. Gromadzone przez lata niewielkie dawki metali ciężkich są przyczyną chronicznych bólów głowy, mdłości, wymiotów i drgawek.
  7. Skrzyp polny – skutecznie pobudza przemianę materii. Działa także silnie moczopędnie i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w drogach moczowych.
  8. Pokrzywa – ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Oczyszcza organizm z kwasu moczowego, działa odmładzająco na skórę, wzmacnia włosy i paznokcie.
  9. Mięta – reguluje wydzielania soków żołądkowych. Zapobiega wzdęciom i usprawnia krążenie krwi.
  10. Macierzanka – oczyszcza organizm poprzez regulację trawienia. Zapobiega procesom gnilnym w przewodzie pokarmowym i powstawaniu trujących złogów. 

oczyszczający napój

 

Napój z macierzanki oczyszczający organizm

1 łyżkę suszonej macierzanki zalej wrzątkiem i odstaw pod przykryciem na 10- 15 minut. Następnie dodaj 3 plasterki świeżego ogórka. Napój z macierzanki pij 2 razy dziennie po pół szklanki.

Jeśli znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział, polub naszą stronę i udostępnij artykuł znajomym na Fb.

Comments

comments

Add Comment