Roślina, która odmładza skórę. Wprowadź ją do swojej codziennej diety

Każdy gatunek tej rośliny służy poprawie urody i zdrowiu. Przedłuża młody wygląd, dodaje ochoty do życia i wzmacnia ogólną sprawność. Po prostu koniecznie trzeba ją jeść.

Fasola, zarówno ta biała, jak i czerwona to bardzo cenne źródło białka. Zawiera witaminy „młodości”: A, B, E oraz PP. Dostarcza dużo minerałów: wapń dla kości, magnez na uspokojenie nerwów, fosfor na mocne włosy, żelazo, selen, cynk, które są niezbędne dla procesów zachodzących w organizmie. Ogromnie ważne jest to, że zawiera duże ilości lekkostrawnej skrobi.

Inne wartości fasoli to jej działanie przeciwnowotworowe. Zawiera także roślinne hormony, które sprawiają, że menopauza przebiega łagodnie, a kości nie ulegają niszczeniu. Fasolowe hormony zapobiegają zachorowaniu na raka piersi.

Fasola w licznych badaniach wykazała się działaniem usprawniającym umysł, co jest szczególnie ważne w wieku dojrzałym, by zachować sprawność myślenia i pamięci. Antyoksydanty zawarte w fasoli w dużym stopniu spowalniają procesy starzenia się organizmu.

Białko z fasoli doskonale odżywia nasze ciało, a w przeciwieństwie do mięsa nie zakwasza organizmu i zapobiega utracie wapnia, które jest tak ważne dla zębów i kości osób dojrzałych. Jedzenie białka pochodzącego z fasoli silnie przyspiesza metabolizm, ponieważ organizm wykonuje cięższą pracę, by wydobyć z tego białka energię.

Po tej porcji ważnych informacji na temat zdrowia płynącego z jedzenia fasoli przedstawiamy, w jaki sposób wykorzystac ją dla młodego wyglądu. 

Fasola odżywi naszą cerę i odmłodzi podrażnioną wiekiem skórę. Do tego znakomicie posłuży woda z jej gotowania.

Przepis na napój odmładzający skórę

Weź 1 szklankę czerwonej fasoli i ugotuj ją w 3 szklankach wody. Gotuj nie dłużej niż 10 minut. Odcedź. Kiedy woda ostygnie, wstaw do lodówki i tam przetrzymuj. Ten cenny dla urody i zdrowia napoj pij po ½ szklanki dziennie. Rób tak przez 6 dni. Następnie zastosuj tygodniową przerwę. Po tym czasie zacznij odmładzającą kurację od nowa.

Spożywaj ten napój regularnie, a szybko cieszyć się będziesz odmłodzonym wyglądem skóry i znaczną energią życiową.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment