Wielkie korzyści dla zdrowia ze spożywania imbiru

Jeśli chcesz wiedzieć i poznasz ogromne korzyści spożywania imbiru na zawsze pozostaniesz jego wielkim zwolennikiem. Leczniczy imbir charakteryzuje się nie tylko nietypowym smakiem, ale posiada również szereg bardzo pozytywnych właściwości, które zbawiennie wpływają na organizm człowieka.

Ta zdrowotna roślina, jaką jest imbir pochodzi z Chin, dzisiaj jest popularna w każdym zakątku świata. Nie dzieje się tak bez powodu! Nie bez przyczyny mówimy leczniczy imbir, posiada bowiem fantastyczne właściwości zdrowotne. Korzyści spożywania imbiru nie da się przecenić! 

 Warto dodać, że imbir jest bardzo smaczny i jest świetnym urozmaiceniem naszych codziennych potraw. Można go wykorzystać na wiele sposobów.

Korzyścijakie daje leczniczy imbir:

1. Antyrakowe właściwości

Istnieją dowody na to, że imbir niszczy komórki nowotworowe, jednocześnie nie niszcząc organizmu, jak to się dzieje w przypadku zastosowania chemioterapii. 

2. Pozytywny wpływ na układ pokarmowy

Ta niesamowita roślina może zniwelować   zapalenie jelita cienkiego oraz okrężnicy oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

3. Może zredukować zapalenie oraz ból mięśni

Neutralizuje ból oraz obrzęk mięśni, a na dodatek pomoże w walce z zapaleniem stawów. 

4. Zapobiega wielu chorobom

Chroni nas przed otyłością, cukrzycą oraz chorobą Alzheimera.

5. Refluks

Badanie „Molecular Reserach” wykazał, że imbir jest wielokrotnie lepszy od leków blokujących nadmiar kwasów żołądkowych. Warto zaznaczyć, że leki tego typu uszkadzają błonę śluzową oraz mogą doprowadzić nawet do owrzodzenia żołądka, a w skrajnych przypadkach do raka żołądka.

6. Poranne mdłości

Imbir to dobry środek na mdłości, jednak kazda kobieta w ciąży najpierw powinny porozmawiać z lekarzem o tym, czy spożywanie imbiru na poranne mdłości jest w jej przypadku dobrym rozwiązeniem.

7. Ból gardła i kaszel

Pokrój imbir i dodaj do wrzącej wody, następnie po ostygnięciu dodaj miód i sok z cytryny do smaku. Stosuj przy bólu gardła. Usuwa również przyczyny zatkanego nosa.

8. Lepsze trawienie, lek na wzdęcia

Masz problemy żołądkowe ? Przegotuj kawałek imbiru, do smaku dodaj miód.

9. Ból zęba

Surowym kawałkiem imbiru pocieraj o dziąsła. Ta metoda przyniesie Ci odczuwalną ulgę!

10. Poprawia przepływ krwi

Istnieje przepis, który pomoże Ci poprawić przepływ krwi w organizmie. Do naczynia włóż kawałek obranego i pokrojonego imbiru (ok. 50 gram), dolej 1 litr gorącej wody. Jedna szklanka dziennie tego napoju pozwoli Ci pozbyć się toksyn z krwiobiegu, co jest warunkiem dobrego zdrowia.

Przydatny był wpis? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment