Mszyce. Zwalcz je w ten nietypowy sposób

Jak zwalczyć mszyce? Co roku zadajemy sobie to pytanie i poszukujemy nowych, skutecznych sposobów do walki z tymi owadami, które pożerają nasze rośliny w przydomowych ogródkach, na działkach i w sadach.

Podajemy rewelacyjnie prosty sposób na pozbycie się tych uciążliwych pluskwiaków. I oczywiście nie będą to środki chemiczne. Żadnych oprysków! Wystarczy, że zastosujemy najzwyklejsze szmatki i tasiemki w jaskrawym, żółtym kolorze. Jak to! Czy to możliwe? Pospieszamy z wyjaśnieniem.  

Raduje nas, że robi się coraz cieplej, dzień jest dłuższy i słońce mocniej przygrzewa. Cieszą nas wyłaniające się z ziemi rośliny cebulowe. Miło na nie wszystkie patrzeć i obserwować ich wzrost. Niestety, zaczyna się też prawdziwa inwazja mszyc.

Mszyce, to maleńkie szkodniki żerujące na roślinach i odżywiające się ich sokiem. Potrafią zniszczyć je bezpowrotnie, dodatkowo przenoszą choroby, które roślinom mocno szkodzą. Mszyce rozmnażają się bardzo szybko, więc należy zadziałać, jak tylko dostrzeżemy pierwsze osobniki, a jeszcze lepiej je wyprzedzić.    

Jak zwalczyć mszyce?

Jest wiele sposobów do walki z mszycami. Co sprawdzi się najlepiej? Czy zastosować środki chemiczne, które zniszczą mszyce, ale też sprawią, że już żadna biedronka, pszczoła i motyl nie pojawią się w naszym ogródku? Mszyce przyciągają mrówki, które odżywiają się ich odchodami. Z lekcji biologii wiemy, że mrówki są pożyteczne, ale one także zostaną zniszczone w czasie oprysków. Środki chemiczne mogą okazać się szkodliwe również dla nas samych.
Teraz mamy dla Ciebie niezawodny, naturalny sposób na pozbycie się mszyc.

Niezawodny sposób na mszyce

Zamiast walczyć z tymi pluskwiakami przy pomocy preparatów chemicznych, zastosuj jaskrawożółte wstążki materiału lub tasiemki.

Jak to działa?

Kolor żółty nęci biedronki. Biedronki żywią się mszycami. Każda larwa potrafi zjeść około stu mszyc dziennie. To dużo. I tutaj pojawia się jeszcze dodatkowa korzyść. Jeśli biedronki zjedzą mszyce, znikną także mrówki, które żywią się ich odchodami. I tak ten prosty łańcuch pokarmowy sprawi, że w naturalny sposób pozbędziemy się niszczycielskich owadów, nasze rośliny pozostaną niezagrożone i będą pięknie się rozwijać.

Jak użyć jaskrawożółtych wstążek?

Sposób jest bardzo prosty. Trzeba wstążki pozawiązywać na gałązkach roślin. Zwabią one biedronki, które szybko zajmą się mszycami. I czekamy na rezultat. Po kilku dniach zobaczymy, jak larwy biedronek zjadają wszystkie mszyce po kolei. To działa!

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment