Dlaczego nie powinno się łączyć ogórka z pomidorem?

Łączenie ogórka z pomidorem wydaje się oczywiste i naturalne. Jednak to bardzo kontrowersyjny związek. Nie powinno się łączyć świeżych ogórków z pomidorami ze względu na niszczenie witaminy C w pomidorach. Dotyczy to tylko świeżych ogórków. Kiszone nie zawierają enzymu askorbinowego który niszczy witaminę C.

pomidor i ogórek

Świeże ogórki jedzone oddzielnie są znakomitym, niskokalorycznym pokarmem, bogatym w witaminy i sole mineralne. Jednak łączone z pomidorami, powodują utratę cennej witaminy C, a pomidory są szczególnie dobrym jej źródłem.

Oczywiście sporadyczne łączenie tych dwóch produktów nikomu nie zaszkodzi, ale stały taki zestaw pozbawia nas niezbędnej dla organizmu witaminy C.

ogórek i pomidor

Organizm ludzki nie ma zdolności jej wytwarzania i musi być dostarczana z pożywieniem. Skutkiem niedoborów witaminy C jest krwawienie dziąseł, kruchość i pękanie naczyń krwionośnych, niska odporność organizmu, obrzęki i bolesność stawów, trudne zrastanie się kości i wolne gojenie ran. Często na niedobór witaminy C cierpią osoby palące papierosy, stąd u nich na skórze bardzo liczne drobne zmarszczki.  

Podziel się swoją wiedzą ze znajomymi – udostępnij teraz ten post na swoim Facebooku

 facebook like
źródło: thehealthawareness.com

Comments

comments

Add Comment