Skuteczne rady na nadmierne pocenie się. Wypróbuj te wskazówki

Wszyscy się zgodzimy, że nadmierne pocenie się może prowadzić do wielu kłopotliwych sytuacji. Można jednak coś zrobić, by to nie było powodem krępujących sytuacji i ograniczania kontaktów z ludźmi.

Jeśli nieustannie obawiasz się podnieść rękę do góry i że jesteś źródłem nieprzyjemnego zapachu potu w otoczeniu, zapamiętaj te proste sposoby radzenia sobie z nadmierną potliwością. Pomogą ci prowadzić normalne życie bez obaw o stresujące sytuacje.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że pocenie się jest czymś naturalnym. Pomaga usuwać toksyczne substancje z organizmu. Jednak nadmierne wydzielanie potu może być wywoływane przez intensywne ćwiczenia fizyczne, ciężką pracę, fizjologiczną nadpotliwość, silne zdenerwowanie, cukrzycę, chorobę tarczycy. Niektóre osoby pocą się szczególnie w nocy. Przyczyną tego może być menopauza, infekcje, choroby nowotworowe i neurologiczne.

Jak powstrzymać nadmierne pocenie się?

  1. Właściwa dieta – to pierwszy krok do zahamowania nadmiernego pocenia się. Należy usunąć z dotychczasowej diety wszystkie ostre przyprawy i kofeinę. To dwa czynniki powodujące nienaturalne wydzielanie potu.
  2. Woda, woda i jeszcze raz woda – pij dużo wody. Pomaga utrzymać twój organizm w należytym funkcjonowaniu. Dzięki wodzie pozbywasz się trujących toksyn i i zapobiegasz przegrzewaniu się ciała.
  3. Zimny prysznic – zawsze stosuj odświeżające zimne prysznice. Gorące kąpiele nie pomagają w pozbyciu się nadmiernego pocenia.  
  4. Odpowiednie mydło – używaj antybakteryjnego mydła. Jeśli nadmiernie się pocisz, nieprzyjemny zapach wywołują bakterie, które szybko namnażają się pod pachami i innych miejscach na ciele.
  5. Usuwaj owłosienie pod pachami – regularnie depiluj okolice pod pachami. Twoja skóra będzie łatwiej oddychać i nie będą gromadzić się tam bakterie.
  6. Przewiewna odzież – noś ubrania wykonane z naturalnych tkanin (bawełny, lnu, jedwabiu). Jest to szczególnie ważne w gorące dni.
  7. Dbaj o prawidłową wagę ciała – 90% ludzi skarżących się na nadmierną potliwość ma nadwagę. Pozbycie się zbędnych kilogramów powinno być pierwszym krokiem w kierunku leczenia nadpotliwości.
  8. Zakładaj specjalne absorbenty potu –  możesz je umieszczać pod pachami, a także w innych miejscach nadmiernego wydzielania potu.
  9. Unikaj palenia papierosów i picia alkoholu – związki chemiczne i toksyny w alkoholu i tytoniu zaburzają krążenie krwi i fizjologię całego organizmu. W tej grupie szkodliwych używek znajdują się także narkotyki.

Możliwe, że zastanawiasz się, dlaczego na powyższej liście zabrakło tak oczywistych dezodorantów i antyperspirantów. Otóż pomagają tylko na krótki czas i na dłuższą metę nie działają. Mogą podrażniać nadmiernie spoconą skórę i powodować bolesne zaczerwienienia. Dezodoranty i antyperspiranty nie rozwiązują problemu, a tylko na chwilę go maskują.        

Podziel się swoją wiedzą. Udostępnij ten post! 

Comments

comments

Add Comment