3 sposoby na to, jak zwalczyć mole spożywcze


Jak zwalczyć mole spożywcze – to jest wcale nie błahe pytanie. Osoby, u których w szafkach kuchennych się zagnieździły mogłyby wiele powiedzieć o długiej i daremnej dotąd walce z nimi.
Mole spożywcze to utrapienie i znienawidzone intruzy w naszej kuchni. Jak już się raz rozpanoszą, naprawdę trudno je wyeliminować. Podajemy sposoby na to, jak zwalczyć mole spożywcze.
 
Jak rozpoznać mole spożywcze?
Larwy moli spożywczych są koloru białego. Dorosłe osobniki przypominają małą ćmę, ale nieco w innym kolorze. Jednak nie lecą one do światła, tylko lubi zagnieździć się w produktach spożywczych w naszych kuchennych szafkach: ryżu, kaszy, mące, makaronie, płatkach, suszonych owocach. 
 
Jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem?

Jeśli zauważymy obecność moli w produktach kuchennych, należy je natychmiast usunąć z domu. W żywności mogą już znajdować się niewidoczne jaja, z których w ciągu 8-10 dni rozwiną się dorosłe osobniki.

Samo usunięcie skażonej molami żywności nie rozwiązuje problemu. Wszystkie szafki należy dokładnie wymyć bardzo ciepłą wodą. Najlepiej zmieszać wodę z octem. Następnie trzeba zrobić wszystko, by mole spożywcze nie pojawiły się ponownie. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem:

1. Mole spożywcze nie znoszą zapachu liści laurowych
Umieść po 1-2 listki laurowe na każdej kuchennej półce, a mole spożywcze szybko opuszczą Twoją kuchnię. 

2. Mole spożywcze nie znoszą zapachu pomarańczy 
Jest to sprawdzony sposób na to, jak zwalczyć mole spożywcze domowym sposobem. Bez użycia chemicznych i toksycznych środków. Wystarczy kupić kilka pomarańczy, nabić w skórę po kilkanaście goździków i umieścić w ulubionych przez mole miejscach. W krótkim czasie po molach pozostanie tylko wspomnienie!

3. Goździki pomogą nam skutecznie zwalczyć mole spożywcze  
Mole spożywcze unikają zapachu goździków jak przysłowiowego ognia. Nasyp po kilka  goździków do małych kieliszków i umieść je w miejscach, gdzie przechowujesz mąkę, kasze, makarony, ryż i płatki. Zdziwisz się, jak szybko wszystkie mole spożywcze stamtąd się wyniosą!

Przydał się wpis? Udostępnij!

Comments

comments

Add Comment