Sposób na przewlekły kaszel. Tylko naturalne składniki!

Jesienna aura wywołuje falę przeziębień i przewlekłego kaszlu. Szczególnie podatne na infekcje są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Żeby je maksymalnie chronić przed chorobami i nie faszerować medykamentami podajemy przepis na skuteczny domowy preparat z marchewki i miodu. Mieszanka ta nie tylko leczy przewlekły kaszel, ale łagodzi także objawy astmy i zapalenia oskrzeli. Jest niezwykle skuteczna i lubią ją nawet małe dzieci. 

Marchewka to bardzo cenne warzywo, którego sok ma właściwości  wykrztuśne.  Zawiera także wiele mikroelementów. W największych ilościach występuje:

  • Magnez
  • Żelazo
  • Wapń
  • Fosfor
  • Mangan
  • Witaminy :B,C,K,A

To genialne warzywo połączone z dobrej jakości miodem tworzy 100% naturalne lekarstwo, które pomoże zwalczyć przewlekły kaszel, pozbyć się śluzu i wzmocnić układ odpornościowy. Złagodzi także dolegliwości związane z astmą.  

Składniki:

500 g marchwi

3-4 łyżki miodu

 Sposób przygotowania:

Umytą i posiekaną marchew należy zagotować, a następnie wystudzić. Wtedy dopiero dodajemy miód. Pamiętajmy zawsze, że miód traci swe właściwości w temperaturze powyżej 40 stopni. 

I to wszystko! Taki jest skuteczny, domowy sposób na przewlekły kaszel! Wykonaną mieszankę przechowujemy w lodówce. 

Jak stosować:

Spożywamy 3 lub 4 łyżeczki mieszanki dziennie na pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Zażywamy tak długo, aż kaszel całkowicie ustąpi i poczujemy się zupełnie zdrowi.

Post był przydatny? Udostępnij proszę na Facebooku. Niech inni też skorzystają!  

Comments

comments

Add Comment