Przepis na domowy ocet jabłkowy. Nie uwierzysz, jakie to proste!

Ocet jabłkowy jest bardzo popularny nie tylko ze względu na częste zastosowanie w kuchni. Produkt ten ma niewiarygodnie dużo właściwości leczniczych. Pomoże Ci przy stanach zapalnych, zgadze, infekcji, a także przy niestrawności. Poniżej poznasz prosty  przepis na domowy ocet jabłkowy. 

Nie od dziś wiadomo, że większość produktów ze sklepowych półek ma różnorodne dodatki w postaci konserwantów, a one na pewno nie są obojętne dla naszego zdrowia. Tak naprawdę to nigdy nie wiemy do końca, co kupujemy. Dlatego gorąco polecamy produkcję domową octu jabłkowego.  Przedstawiamy przepis na domowy ocet jabłkowy, któremu żaden inny nie dorównuje. Przekonaj się, że to bardzo łatwe!

 Przepis na domowy ocet jabłkowy 

Co potrzebujemy:

jabłka
wodę
cukier

Domowy ocet jabłkowy. Sposób wykonania: 

  1. Pokrój umyte jabłka na grube plastry i umieść je w szklanym słoiku.
  2. Dodaj 10g cukru na 1kg jabłek.
  3. Słoik napełnij wodą w takiej ilości, by zakrywała jabłka.
  4. Przykryj gazą.
  5. Całość trzymaj w temperaturze około 20 ° C.

Po okresie około 7 dni pojawi się kwaśny zapach, a jego siła będzie rosła z każdym dniem. Ocet będzie gotowy po miesiącu przechowywania, jednak użyteczny będzie dopiero po odcedzeniu przez gazę. Ocet najlepiej przechowywać w sterylnych i zakręconych butelkach.

To już wszystko! Teraz pozostaje dodać ten wspaniały, domowy ocet jabłkowy do ulubionej sałatki lub innej potrawy. Niech będzie on kluczem do Twojego zdrowotnego sukcesu 🙂

Jeśli ten post był przydatny, udostępnij  na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment