Śniadanie, po którym długo nie czujesz głodu. Sprzyja

Śniadanie jest niewątpliwie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Każdy  z nas powinien o zadbać aby było jak najbardziej pożywne. Jeżeli pierwszy posiłek będzie dobrze skomponowany, przez resztę dnia będziemy mieli mnóstwo energii a na obiad zjemy mniej.

Odpowiednio skomponowane śniadanie pomoże spalić tłuszcz z w okolic brzucha. Bardzo ciekawym materiałem na energetyzujące śniadanie są jajka. Na ich temat w ciągu ostatnich lat toczyło się wiele naukowych batalii – czy jeść jajka, czy podnoszą cholesterol, ile można ich zjeść. Jak się ostatnio okazało, jajka poza zawartością cholesterolu mają również cholinę, która neutralizuje zły cholesterol a na dodatek jajko ma bardzo mało kalorii, dlatego też warto je spożywać na śniadanie.

A oto kolejne powody dla których warto jeść jajka:

  • Magazyn białka – jajko ma bardzo wysoką zawartość białka (13g) a nie od dziś wiadomo, że produkty z wysoką zawartością białka doskonale sycą i dodają energii.
  • Uniwersalne w stosowaniu – jajko można nie tylko przygotować na kilka sposobów – na twardo, miękko, czy sadzone na patelni, ale można je też dodać do sałatek czy zabrać ze sobą do pracy jako dodatek do drugiego śniadania.
  • Niska zawartość kalorii –  w świetle najnowszych badań jajko jest świetne podczas diety ponieważ zawiera jedynie 150 kalorii i nasyci Cię na długo.

A oto nasza propozycja dla Ciebie na lekkie i proste śniadanie z jajkiem:

jajka, 2 szt.

pomidor, 1 szt.

sałata lodowa, ćwiartka główki

rzodkiewki, 4 szt.

majonez, 2 łyżki

sól, pieprz, do smaku

Sposób przygotowania:

1.Jajka ugotuj i pokrój na połówki i ćwiartki

2. Pokrój pomidora i rzodkiewki na plasterki.

3. Porwij sałatę na talerzu i połóż resztę produktów oraz dodaj szynkę.

4. Połóż resztę składników i opcjonalnie odrobinę majonezu.

5. Skrop oliwą  oraz octem balsamicznym i dodaj sól oraz pieprz do smaku.

Smacznego!

źródło: brightsideme.com, wikipedia.com

Comments

comments

loading...