5 błędów, przez które nigdy nie schudniesz

Jeśli uprawianie sportu i właściwa dieta nie powodują utraty kilogramów, zaczynamy zastanawiać się, gdzie leży przyczyna?

Dziś przedstawiamy Wam 5 powszechnych błędów, które pomimo ćwiczeń i diety hamują utratę zbędnych kilogramów:

1. Zbyt mało snu

Tłuszcz spalamy głównie w czasie snu, stąd jest on bardzo ważny i powinien trwać co najmniej 7 godzin. Co więcej, jeśli jesteś niewyspana to masz zły humor i dlatego często chcesz go sobie poprawić podjadając coś słodkiego. Jest to droga donikąd. Wysypiaj się a gubienie zbędnych kilogramów będzie łatwiejsze.

2. Nieprzestrzeganie rygoru diety

Zbyt obfite posiłki powodują wzrost wagi. Postaraj się jeść pełnokaloryczne śniadania i obiady, natomiast kolacje powinny być lekkie i zjadane nie później niż 2 – 3 godziny przed snem. Jeśli zbytnio dokucza Ci głód, to nie głodź się, zjedz coś lekkostrawnego i napij się szklankę owocowej herbaty lub  ulubionego soku. Pamiętaj jednak, że sok pomarańczowy działa lekko orzeźwiająco i nie powinien być pity na noc.

3. Przegryzanie między posiłkami

Są niekontrolowanym nabijaniem kalorii. Te małe porcje powodują rozregulowanie naszego metabolizmu. Przybieramy wówczas na wadze, gubimy talię i stosowana dieta oraz wysiłek fizyczny idą na marne.

4. Zbyt mało wody

Jeśli wypijasz niewystarczającą ilość wody, zaczynają się kłopoty z prawidłowym trawieniem, cały proces znacznie zwalnia, a wówczas zwiększa się także nasza waga. Najlepiej wypijać około 1,5 litra wody dziennie.

5. Niekontrolowane kalorie

Powszechne mniemanie, że produkty zdrowe i bez cukru możemy spożywać bez umiaru jest całkowicie błędne. Pamiętaj, że one także zawierają sporo kalorii, więc trzymaj pod kontrolą ich spożywanie. Weź kartkę papieru i przez tydzień zapisuj skrupulatnie, co zjadasz w ciągu dnia. Zauważysz, że wcale nie jest tego mało. I tu właśnie tkwi przyczyna, przez którą nie możesz utrzymać prawidłowej wagi. Pamiętaj! Małe zmiany dają kolosalne efekty. 

Tani domowy preparat na zmniejszenie talii 1 cm na dobę. Światowy hit

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment