Sposób na muszki owocówki. Tego zapachu nie znoszą

Domowy sposób, który umożliwi Ci szybkie pozbycie się uciążliwej muszki owocówki z kuchni jest już odkryty i sprawdzony. Muszki owocówki pojawiają się natychmiast tam, gdzie są owoce i zaczynają się one psuć. Te drobne owady karmią się grzybami, które pojawiają się na fermentującego owocach.

Samice muszki owocówki mają 2-3 milimetry długości i składają jednorazowo po 60 jaj, które po kilkunastu godzinach przeistaczają się w larwy. Zazwyczaj zajmuje to 12-15 godzin. Larwy do wylęgu potrzebują temperatury 20 stopni i po kolejnych czterech dniach mamy już dorosłe osobniki. Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają i trudno sobie wyobrazić, co by się działo, gdybyśmy nad tym nie zapanowali.

Jest na nie jeden skuteczny sposób. Muszki owocówki odstraszy zapach suszonych goździków. Tego zapachu po prostu nie znoszą. 

Żeby w pełni wykorzystać odstraszające właściwości goździków, należy w miejscu, gdzie przetrzymujemy owoce postawić kieliszek lub filiżankę wypełnioną suszonymi goździkami. 

Innym bardzo skutecznym sposobem na muszki owocówki jest zrobienie takiej oto „pułapki”:

Do wysokości 1/4 szklanki nalej w równych proporcjach wody i octu jabłkowego. Następnie dolej 2-3 łyżki płynu do naczyń. Postaw naczynie w miejscu przechowywania owoców. Żadna muszka owocówka w tej sytuacji nie ma szansy się pojawić. Poczujesz prawdziwą ulgę, gdy się ich pozbędziesz. 

Pomóż innym pokonać muszki owocówki. Udostępnij tekst na Fb 🙂

Comments

comments

loading...